TAKTO SA MI PODARILO VYPESTOVAŤ kilogramy reďkoviek bez veľkej námahy

Reďkovky môžete začať pestovať v skleníku už v polovici konca marca. Optimálna teplota na pestovanie reďkovky je 18 stupňov. Vynikajúce výsledky prinesie siatie neštandardným spôsobom – kartónové obaly od vajec.

Každý skúsený záhradník vie, že reďkovky nemožno zahusťovať. A aby ste tomu zabránili, budete potrebovať kartónové obaly. Tento spôsob pestovania je možné použiť pre skleníky aj pre otvorené priestranstvá.

Pred výsadbou je veľmi dôležité poliať pôdu, aby bola mokrá a mala až kašovitú konzistenciu. Podnosy na vajíčka umiestnite do dobre navlhčenej pôdy tak, aby medzi podnosom a zemou nebola vzduchová medzera.

Naplňte obaly úrodným substrátom a do každej bunky umiestnite semená reďkovky.

Semená posypte pieskom a navlhčite pôdu.

Prvé výhonky sa objavia asi za týždeň. Výhodou tohto pestovania je, že nemusíte odstraňovať burinu alebo niečo prerieďovať. Okrem toho, výhonky budú umiestnené v optimálnej vzdialenosti od seba a pôda nepotrebuje žiadne prekyprovanie. Samotné kartónové podnosy slúžia ako mulč udržujúc optimálnu vlhkosť pôdy. Nemusíte sa obávať, že by prekážali rastu, pretože korene reďkovky ľahko vyklíčia cez vlhké kartónové bunky.

Týmto spôsobom môžete pestovať nielen reďkovky, ale aj inú koreňovú zeleninu či šalát.

 

Zdroj: cpykami.ru