Tip: Použite aviváž na všetok nábytok, ktorý doma nájdete. Výsledok vás príjemne prekvapí

Len nedávno ste zotierali prach z nábytku a opäť ho tam vidíte? Stratili drevené a lakované povrchy svoj lesk? Neviete o spôsobe, ako sa zbaviť odtlačkov prstov v blízkosti kľučiek na dverách? Nebaví vás tráviť veľa času upratovaním?

Chcete, aby váš domov voňal? Ak na niektorú z týchto otázok odpoviete „áno“, mali by ste vyskúšať nasledujúce tipy na neštandardné využitie produktu, ktorý je v každej domácnosti, no zvyčajne ho aplikujete len na jedinú vec.

Reč je o aviváži. Áno, áno, ukazuje sa, že sa dá použiť nielen na umývanie! Faktom je, že vo svojom zložení majú silikóny, ktoré pokrývajú akýkoľvek povrch ochrannou vrstvou, ktorá mu dodáva lesk. Okrem toho ide o antistatický prostriedok, ktorý zabraňuje priťahovaniu prachu na povrch a nábytok tak zostane dlhšie čistý.

Použitie aviváže je veľmi jednoduché – naneste malé množstvo na suchú handričku a dôkladne ňou pretrite zvolené povrchy.

Ak sa potrebujete vysporiadať s odolnými nečistotami, ako sú mastné stopy na rukách, namažte problémové miesto avivážou a nechajte pôsobiť pár minút. Tenzidy, ktoré sa v nej taktiež nachádzajú, rozpustia mastnotu a následne sa ľahko odstránia pomocou handričky.

Mimochodom, sklo na dverách sa dá vyčistiť bez toho, aby na ňom zostali šmuhy. Navyše si poradí aj s matným drsným povrchom, ktorý sa kvôli pórovitosti len ťažko čistí.

Mimochodom, aviváž má tiež maskovaciu schopnosť – samozrejme, neodstráni veľké poškodenia a škrabance, ale je celkom schopná urobiť menšie poškodenia menej viditeľnými. Po vyčistení navyše zostane príjemná vôňa, ktorá vydrží pomerne dlho.

 

Zdroj: cpykami.ru
Back To Top