Šťavnaté pečené kura bez žiadneho tuku a ostane len skvelá chuť. Robím ho takto už 10 rokov

Hneď sa budem venovať receptu, ale skôr by som chcela oznámiť dobrú správu, 12 tého januára sa nám narodila dcérka. Je to zlaté dieťatko, necháva mi čas aj nato aby som stihla uvariť a upiecť ako pred tým.

Pravda je taká, že teraz mám oveľa menej času na varenie, preto sa teraz vraciam k jednoduchším a rýchlim receptom. A práve preto vám prinášam dnes pečené kura. Je to výborné jedlo aj na slávnostné príležitosti a príprava je veľmi jednoduchá.

szaftos_sult_csirke_2.JPG

Ak nechceme aby nám kuracie mäso vyschlo a aby sme ho nemuseli často polievať šťavou, tak si zoberte sáčok na pečenie! Viem že skúsené kuchárky to nieje žiadna novinka, teraz to hovorím pre tie ktoré len teraz začínajú s varením a ešte sa boja experimentovať so zložitým receptom.

Sáčok na pečenie je fantastický vynález, pre začiatočníkov aj pre tých ktorí majú málo času, pre mamičky s malými deťmi ktoré naozaj nemajú veľa času.

Šťavnaté kura

Prísady

  • celé kura
  • sáčok na pečenie
  • olej alebo maslo
  • koreniny

Príprava:

Pripravíme si marinádu: Soľ, mleté čierne korenie a ostatné koreniny podľa chuti zmiešame s troškou oleja alebo s mäkkým maslom. Kura dôkladne potrieme s touto marinádou. Aj s vnútornej strany. Do vnútornej strany môžete dať aj jednu cibuľu, cesnak, citrón, zeleninu alebo čerstvé bylinky. Dodajú mäsu skvelú arómu počas pečenia.

Okorenené kura necháme niekoľko minút stáť v chladničke aby sa dobre spojili chute ale ak nemáte čas môžete vložiť rovno do sáčku a dať do rúry. Sáčok uzavrieme, ku každému zvykol byť nejaký uzáver. Spravíme niekoľko dier ostrým nožom aby sa para odkiaľ dostať.

szaftos_sult_csirke_1.JPG

Hotový naplnený sáčok položíme na plech a dáme piecť do rúry.  Na 200°C pečieme podľa toho koľko váži kura, každé kilo potrebuje hodinu. Takže  kilové kura pečieme dve hodiny. Poslednú pol hodinu sáčok rozrežeme odtiahneme  a kura necháme zapiecť.

zdroj: kockalanykonyhaja.blog.hu