Použila som v záhrade métodu starej mamy a po 3 dňoch mi už rástla mrkva ako divá. Nestíhame ju jesť

Ak máme nejakú záhradu tak sa snažme zasadiť čím viac zeleniny, predsa je chutnejšia aj zdravšia ako z obchodu. Mrkvu nevychajte, tá je najzdravšia zo všetkých.

Mrkvu nie je jednoduché sadiť, semiačka klíčia nahusto vedľa seba a je potrebné ju preriediť. Začiatočníci si isto mrkvu nezasadia lebo vyžaduje oveľa viac pozornosti ako cibuľa alebo reďkovka.

Tento spôsob sadenia som sa naučila od starej mamy a odkedy poznám tento spôsob, každý rok mám svoju vlastnú bio zeleninu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt carrot

Ako to stará mama robila?

Naučila ma, ak chcem o tri týždne skorej mrkvu a nechcem sa narobiť s pretrhávaním  musím použiť teno spôsob. Takto mrkva vyklíči ešte pred burinou a nemusím sa báť že ju vykopem.

Semiačka vložme do ľanového vrecúška a zviažme motúzom. Nedajte veľa semiačok  aby mali priestor nabrať objem. Do zeme si spravíme jamku asi 30 cm hlbokú, vložíme do nej vrecúško a zakryjeme zemou. Približne za 10 dní vyhrabme vrecúško a budeme vidieť ako nám semiačka začali klíčiť.

Vložme klíčky do jednej misy a zmiešajme ich s kukuričným škrobom. Škrob sa nalepí na klíčky a bude nám slúžiť ako ochrana, takto vyklíčené semiačka môžeme zasadiť v dostatočnej vzdialenosťi od seba.

Zasadené semiačka prekryjeme zemou a po troch dňoch už budeme vidieť ako začnú rásť prvé zelené výhonky.

Tento spôsob je oveľa rýchlejší a účinnejší, oplatí sa vyskúšať!