Žena potrela žehličku zubnou pastou, keď zistíte prečo, urobíte to tiež

Ľudia si väčšinou vezmú pastu do rúk, keď si chcú umyť zuby. Niektorí ju možno nikdy nepoužijú, lebo používajú kokosový olej 🙂 V nasledujúcom článku si povieme 18 využití, ktoré môžete robiť so zubnou pastou. Zubná pasta schne veľmi rýchlo a absorbuje vlhkosť. Je to tiež silný odstraňovač škvŕn a môže byť použitý na čistenie mnoho vecí.

1. Čistenie striebra

Všetci vieme, že striebro je niekedy špinavé a musíme použiť špeciálne strieborné – čistiace prostriedky. No, ešte predtým ich nemusíte použivať ani kúpiť! Otvorte si skrinku vo vašej kúpelke a zoberte si zubnú pastu. Striebro so zubnou pastou bude lesklé a nové, akoby ste si ho kúpili nové.

2. Na vozidlo so svetlometmi

Nielen kovové časti auta potrebujeme vyčistiť, aby boli vyčistené.  Pozornosť si musíme upriamiť aj na svetlomety. Aby som bol úprimný, aspoň raz za čas potrebujú očistiť. Stačí dať zubnú pastu so špongiou alebo kus látky a vyčistiť ich. Vaše svetlomety budú dokonalé čisté a všetky nečistoty zmiznú.

3. Na starom klavíri, biele klávesy

Je to veľmi smutné, že naše krásne piano, vyzerá staršie ako v skutočnosti je. Biele klávesy klavíru časom zožĺtnu. Takže ich vyčistíte zubnou pastou, aby vaše piano vyzeralo ako zbrusu nové! Už za niekoľko minút.

4. Vyčistíte si potápačské okuliare zubnou pastou

Svoje okuliare si môžete vyčistiť zubnou pastou. Nanesiete na nich ochrannú neviditeľnú vrstvu, takže keď sa nabudúce budete potápať,tak sa vám nebudu zahmlievať.

5. Škvrny na stole od pohárov alebo šálok

Naneste trochu zubnej pasty a škvrnu si vyčistíte za 2 sekundy.

6. Vyčistíte si tenisky

Môžete používať zubnú pastu na čistenie špinavých a plastových dielov. Stačí uchopiť zubnú pastu a špongiu a budete sa diviť.

manchas-de-vasos-en-mesa-1 (1)

7. Atrament na tričku

Rozliali ste si svoj atrament z vášho pera na svoje obľúbené tričko? Žiadny problém, máme perfektné riešenie. Pokúste sa odstrániť škvrny so zubnou pastou. Tu je to , čo musíte urobiť – stačí použiť zubnú pastu  so škvrnou a nechajte pôsobiť po dobu 24 hodín. Na druhý deň ho klasicky vyperiete.

8. Škvrny na vašom uteráku

Zubnú pastu môžete používať aj na uterák alebo košeľu.

9. Uštipnutie hmyzom

Stačí použiť zubnú pastu na postihnuté oblasti a ľahšie prežijete svrbenie kože a červené škvrny.

10. Akné

Zubná pasta funguje skvele pre akné.

11. Vyčistíte si žehličku

Zubná pasta je vhodná na čistenie železa. Bude žiariť ako by bola úplne nová.

12. Čistenie smartfónu

Áno, môžete použiť zubnú pastu na čistenie telefónu.

13. Škvrny na koberci

Stačí použiť zubnú pastu a škvrny zotrite hubou. Budete s údivom sledovať, čo sa bude diať.

14. Vyčistíte si termosku

Po nejakej dobe, budete cítiť zvláštne vône z vašej termosky. Tu je návod, ako ich vyčistiť. Stačí pridať trochu horúcej vody a zubnej pasty a zatvoríte ju. Vyčistíte ju aj vydezinfikujete.

15. Opravíte si škrabance na CD a DVD

Niekto sa teší z vlastnej obľúbenej pesničky, pri ktorej si zatancujeme. Jemne trite zubnou pastou na škrabance a vaša obľúbená pesnička pobeží bez problémov.

16. Odstránite škrabance na aute

Použite zubnú pastu na odstránenie škrabancov na aute. Stačí použiť malé množstvo zubnej pasty na mäkkú handru a jemne ju rozotrite. Neskôr ju zotriete čistou handričkou a škrabance zmiznú!

rayones
17. Na zalepenie plagátov

Dajte si trošku zubnej pasty na každom rohu plagátu a bude držať ako kliešť! Keď ju budete chcieť odstrániť, tak to prebehne bez poškodenia steny a bez dier.
 supertastyrecipes.com