Tip: Ako vyčistiť filter v práčke. Takto vám bude fungovať aj niekoľko rokov

Dnes už málokto perie oblečenie ručne. Väčšina ľudí používa práčku a nevie si predstaviť svoj život bez nej.

Prítomnosť práčky výrazne uľahčuje upratovanie a šetrí čas. Tohto pomocníka si však začneme skutočne vážiť, až keď sa pokazí. Aby práčka vydržala čo najdlhšie, je potrebné sa o ňu starostlivo starať. Naučte sa, ako si svojpomocne vyčistiť filter.

Práčka má niekoľko priehradiek, z ktorých každá má svoj vlastný účel. S priehradkami v nádobe na prášok v hornej časti domáceho spotrebiča je všetko jasné – sú určené na pracie prostriedky.

Prečo však potrebujete špeciálnu priehradku v spodnej časti práčky?

Moderné práčky sú vybavené samočistiacim čerpadlom, ktoré nevyžaduje špeciálne čistenie. Napriek tomu sa do práčky často dostanú drobné nečistoty z vreciek. Prirodzene, po naložení oblečenia do bubna nezmiznú bez stopy. Prechádzajú cez výstupný filter.

Filter je špeciálne navrhnutý tak, aby zabránil vniknutiu cudzích predmetov. Táto priehradka sa nachádza pod plastovou doskou v spodnej časti práčky. Je tesne uzavretá závitovou zátkou a tesnením.

Ako vyčistiť filter v práčke

Odpojte práčku od elektrickej siete. Pripravte si hlbokú misku a položte ju vedľa priehradky. Po odstránení zátky môže vytiecť pomerne veľké množstvo vody. Niektoré práčky k tomu majú aj vypúšťaciu hadicu.

Odskrutkujte zátku, potom dôkladne vyčistite vnútro priehradky a vyčistite taktiež samotnú zátku pomocou kefky.

Žiaľ, časom sa práčky opotrebujú, ako každý iný spotrebič. Teraz však viete, ako vyčistiť filter v práčke bez cudzej pomoci. Vykonávajte túto údržbu každoročne a váš nenahraditeľný pomocník vám bude verne slúžiť ešte mnoho rokov.

 

Zdroj: sovkusom.ru
Back To Top