Prečo dávať do kvetináča BOBKOVÉ listy? Záhradkár nám prezradil, prečo to odporúča každému

Aby nás izbové rastliny krásnymi listami a bohatými kvetmi, potrebujú dobrú starostlivosť a pravidelné hnojenie.

Samozrejme, dnes nájdete v obchodoch širokú škálu hnojív, ale nie je nutné ich navštevovať, aj potrebujete niečo efektívne a finančne nenáročné. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť do vašej kuchyne.

Bobkové listy sa nachádzajú pravdepodobne v každej domácnosti. A určite ich väčšina ľudí používa iba na jediný účel – pri varení. V skutočnosti sa bobkové listy dajú použiť aj pri pestovaní kvetov.

black round fruits on brown wooden tableunsplash

Faktom ostáva, že bobkový list má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti. Okrem toho obsahuje vitamíny B, A a C. Okrem iného aj draslík, horčík, vápnik, fosfor, železo, sodík, zinok. Bobkový list je bohatý na kyselinu octovú a mravčiu, ktoré majú vynikajúci stimulačný účinok na rastliny. To všetko z neho robí vynikajúce hnojivo pre vaše izbové rastliny.

green plant on white potunsplash

Na prípravu stačí použiť 4 bobkové listy a zaliať ich 1 litrom teplej, približne 70%. Nechajte listy lúhovať 3-4 hodiny a hnojivo je pripravené. Môže sa použiť ako na listy, tak aj na zálievku koreňov. Všetko s mierou – takéto tekuté hnojivo použite maximálne 1x za mesiac.

 

Zdroj: cpykami.ru