Prezidentka už rozsvietila vianočný stromček aj pred Prezidentským palácom

Aj keď nám do vianočných sviatkov ostáva nejaký ten týždeň, mnohým ľuďom už vianočný stromček spríjemňuje dlhé zimné večery. Vianoce sa nesú v atmosfére svetielok, čo potvrdila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Hlava našej krajiny rozsvietila vianočný stromček už aj pred Prezidentským palácom, s čím sa podelila aj na sociálnych sieťach. Stromček bol rozsvietený počas osláv obľúbeného detského sviatku – na Mikuláša.

“Rozsvietili sme vianočný stromček pred Prezidentským palácom. V normálnych časoch by tu so mnou bola kopa detí a zažínali by sme stromček spoločne. Dnes som symbolicky pozvala aspoň jednu rodinu. Manželov Juraja a Sabinu Smahovcov s ich synom Samkom. Juraj Smaha je lekárom na covidovom oddelení. Sabina Smahová zas pracuje ako detská onkologička.

Chcela som práve im venovať trochu vianočnej atmosféry lebo oni, rovnako ako tisíce zdravotníkov a zdravotníčiek po celom Slovensku, nebudú mať úplne pokojné Vianoce. Lekári, lekárky, sestry a ďalší zdravotnícky personál prinášajú obetu, ktorá je pre mnohých nepredstaviteľná. Aspoň takýmto spôsobom im chcem poďakovať. Moja vďaka patrí aj všetkým tým profesiám, ktoré majú službu alebo pracovnú zmenu práve počas vianočných sviatkov. Svetlo vianočného stromčeka, ktoré sme spolu zasvietili, nech je pre nás všetkých nádejou, že spoločne tieto ťažké časy zvládneme. Vianočný stromček pred Prezidentským palácom pochádza z Bukovej pri Trnave.”

https://www.instagram.com/tv/CXJpBTuFkFW/?utm_source=ig_embed

Zdroj: instagram/zuzana_caputova

Back To Top