Recept: Cesnaková voda – skvelý produkt na liečbu mnohých ochorení – JE ÚČINNEJŠIA AKO TABLETKY

Takmer každý človek pozná aspoň niekoľko výhod konzumácie cesnaku. Zvyčajne sa spomína pri posilňovaní imunitného systému alebo v boji proti nachladnutiu. Ľudia však často nevedia, ako užitočná je taká cesnaková voda…

Len 2 strúčiky tohto prírodného antibiotika v pohári teplej vody, vás môžu zachrániť pred mnohými chorobami.

white garlic on black tableunsplash

Cesnaková voda

Čo na to potrebujete?

  • 2-3 strúčiky cesnaku
  • 3 plátky čerstvého citrónu
  • 3-4 kvapky olivového oleja
  • 250 ml teplej vody

Postup

  1. Strúčiky cesnaku ošúpte a nakrájajte na malé kúsky.
  2. Nasekaný cesnak vložte do misky, pridajte niekoľko plátkov citrónu, vodu a 3-4 kvapky olivového oleja.
  3. Nechajte lúhovať 15 minút.
  4. Preceďte a ihneď môžete konzumovať.

Vzniká otázka: prečo recept na cesnakovú tinktúru obsahuje tieto dva produkty? Cesnak je jedným z najlepších antimikrobiálnych látok, účinne čistí cievy, žalúdok, vyháňa parazity. Citrón vyživuje telo vitamínmi, rozpúšťa toxíny, stimuluje spaľovanie tukov a zlepšuje pleť.

Vysoký obsah draslíka v citróne posilňuje srdce, má pozitívny vplyv na mozog a nervový systém. Má tiež veľké výhody aj pre tráviaci systém. Jeho použitie zlepšuje funkciu pečene, podporuje tvorbu enzýmov a riedi žlč.

Pravidelná konzumácia cesnakovej vody znižuje riziko srdcových chorôb, infarktu a mozgovej príhody. Cesnaková voda tiež pomáha riediť krv, čím zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Cesnak pomáha znižovať krvný tlak a normalizovať hladinu cholesterolu.

Medzi zdravotné výhody každodennej konzumácie cesnakovej vody patrí aj zvýšená odolnosť voči infekciám, zníženie bolestí kĺbov, hojenie pečene a obličiek.

Ako používať cesnakovú vodu

Keďže cesnaková tinktúra má silný vplyv na organizmus, jej denné pitie sa neodporúča. 1 pohár tejto tinktúry 2x týždenne zvyčajne stačí na úplné využitie liečivej sily.

Cesnakovú vodu je najlepšie piť ráno 30 minút pred raňajkami. Stimuluje metabolizmus, pomáha rýchlejšie spaľovať kalórie, potláča chuť do jedla, čo ocenia najmä ľudia, ktorí sa snažia redukovať svoju váhu.

Kontraindikácia

Ak užívate lieky na riedenie krvi alebo na krvný tlak, určite sa poraďte so svojim lekárom, pretože cesnaková voda znižuje krvný tlak a riedi krv.

 

Zdroj: otozh.com.ua
Back To Top