ZÁHRADKÁRI POZOR! Z tohto si viete urobiť lacný sklenník. Vydrží aj búrku

Skleník vyrobený z PVC rúr je vynikajúcou alternatívou k priemyselným skleníkom. Náklady na takýto návrh, ktorý si urobíte sami, budú niekoľkokrát nižšie ako náklady na skleník z obchodu. Okrem toho je možné z PVC rúr vyrobiť skleník akéhokoľvek tvaru a veľkosti.

Ďalšou výhodou skleníka vyrobeného z týchto rúr je jeho jednoduchá konštrukcia: v prípade potreby ho môžete ľahko presunúť kdekoľvek inde.

Na skleníky vyrobené z PVC rúr sa používajú plechové aj ohybné rúry. Výber potrubia závisí od konfigurácie, ktorú chcete dosiahnuť. Prvá možnosť je ideálna na stavbu šikmých skleníkov, zatiaľ čo druhá sa používa na výrobu arkádových a zaoblených štruktúr. Rúry môžu byť spojené v akejkoľvek polohe zváraním, lepidlom alebo skrutkami.

Pri nákupe rúr na výrobu skleníka by sa malo pamätať na to, že hrúbka steny potrubia by mala mať najmenej 3 cm a vnútorný priemer by mal byť najmenej 13 mm.

Aby bol dizajn skleníka trvanlivejší, vyberte plastové rúrky s väčšou dĺžkou. Skleník vyrobený z krátkych rúr bude mať viac spojení, čo negatívne ovplyvní pevnosť konštrukcie.

Pred nákupom materiálov na inštaláciu skleníka je potrebné urobiť výkres budúceho skleníka a vypočítať požadovaný počet rúr. Ako základ pre skleník je najlepšie zvoliť trámy.

Ďalším krokom bude zostavenie rámu pripevnením k základu pomocou skôb. Výrobu skleníka dokončite upevnením filmu alebo polykarbonátového plášťa.

Skleník z PVC rúr je možné zostaviť už za jeden deň.

 

Back To Top