Jednoducho režte a zakoreňte! Neobvyklý, ale účinný spôsob, ako získať odrezky za pár dní

Túžba rozmnožovať kríky alebo ovocné stromy je uskutočniteľná. S vrstvením je to ľahké. Obľúbená vetva bude mať za mesiac silný koreň. Zostáva už len zasadiť mladú rastlinu do pôdy a poskytnúť jej náležitú starostlivosť.

Práca je veľmi jednoduchá. To zvládne aj začínajúci záhradník. Pri použití ostrého tenkého noža alebo skalpelu urobíme na vybranej vetve diagonálny rez. Je dôležité zvoliť vetvu, ktorá už je pokrytá kôrou, a urobiť rez najmenej centimeter pod pukom.

Youtube Vườn & Nhà

Pri rezaní vetvy sa musíte pokúsiť o to, aby rez bol šikmý  a končil približne v strede kmeňa. Vetvička by mala byť rozdelená na dve časti.

Do menšieho hrubého vrecka nalejeme obyčajnú vodu. Ak je to potrebné, môže sa k nemu pridať koreňový stimulátor, ale nič viac.

Youtube Vườn & Nhà

Po ponorení zárezovej časti vetvy do vrecka s vodou ju pripevníme tesne nad koniec zárezu.

Youtube Vườn & Nhà

Do jedného mesiaca sa objaví silný koreňový systém. Zároveň vetva neprestáva prijímať živiny zo samotného stromu alebo z kríkov. Teraz môže byť  vetva odrezaná.

Youtube Vườn & Nhà

Zostáva len odrezky z vrecka s vodou  zasadiť do zeme. Odrezky by sa v počiatočnej fáze nemali vkladať na trvalé miesto. Je lepšie dať im dosiahnuť silnejší koreň a neskôr, keď klíčky zosilnia, presadiť ich spolu s hrudkou zeme.

Youtube Vườn & Nhà

Podrobnejšie informácie o vrstvení s dobre vyvinutými koreňmi nájdete vo videu nižšie:

Youtube Vườn & Nhà

zdroj:  Vườn & Nhà