Je čas prehrabať sa v skriniach a pripraviť svoj šatník na jeseň 2021!

Pre dámy po 50-tke, ktoré sa s kúpou nového oblečenia neponáhľajú, ponúkame inšpiratívne nápady na módny, ale aj praktický šatník.

Vyzerať štýlovo je cieľom ženy v každom veku. Je obzvlášť dôležité, aby ste si zachovali ženskosť a jemnosť. Pre ženu nad 50 rokov sú dokonalé pokojné farby a minimálne množstvo doplnkov.

Vhodné sú neutrálne farby a odtiene, ktoré sa dajú jednoducho kombinovať a taktiež ich dokážete doplniť o výrazné farby v podobe šatky alebo brošne či rukavíc.

Nohavice sú nevyhnutnosťou. Vynikajúcou voľbou by boli rozšírené modely s voľným strihom. Pomôžu skryť menšie chybičky krásy. Upriamte pozornosť na nohavice s vyšším pásom a voľným strihom. Sú nielen veľmi pohodlné na nosenie, ale aj trendy, čo znamená, že v nich budete vyzerať štýlovo.

Rovnako sa nezaobídete ani bez riflí. V daždivom počasí a v nie príliš teplom počasí ide o vec, ktorú by mala mať každá žena vo svojom šatníku.

Ani jednofarebný nohavicový kostým nebude krokom vedľa.

Ako povedal Yves Saint Laurent: „Móda nerobí ženy len krásnymi, ale dodáva im aj sebavedomie.“ S tým sa nedá nesúhlasiť!

V chladnom a vlhkom počasí vám pomôže teplý sveter alebo rolák s golierom. Farebná schéma je neobmedzená, ale tóny by mali byť zmierlivejšie.

Mali by ste mať dve sukne. Najlepšie v tmavších farbách. Pre plnšie stehná je výhodnejšia klasika, v ostatných prípadoch sa môžete pohrať s tvarom. Dobrou voľbou sú ceruzkovité sukne a mierne rozšírené modely.

Na vrchné oblečenie použite ľahký krátky kabát alebo trenčkot pod kolená. Keď sa ochladí, čo najskôr si vyberte kabát.

Sako je skvelou alternatívou k trenčkotu, ktorý vám umožní vytvárať vrstvené outfity!

Ako sa mi páči tento vzhľad, určite ho ukáže aj vašej mame!

Šaty vytvárajú dokonalý ženský štýl. K obyčajným šatám návrhári odporúčajú nosiť ozdobu okolo krku alebo náramok.

Pri šatách s potlačou by ste mali byť opatrní. Ale so správnou voľbou dokážete zvýrazniť vaše prednosti.

Pri šedých veciach buďte opatrní. Pomocou nich je veľmi ľahké zmeniť sa na myšku. Preto je najlepšie dodržiavať pravidlo: jedna šedá vec na celom outfite. A ak ich je viac, potom si napríklad zvýraznite pery alebo doplňte pestrejšie doplnky.

Vyberte si oblečenie, ktoré vám umožní vyzerať pekne a zároveň odolať vplyvom počasia. Je lepšie zvoliť bundy v tmavších farbách. Nechajte žiarivé farby pre tínedžerov.

Tak či onak, neexistuje špeciálne oblečenie pre ženy nad 30, 40 alebo 50 rokov. Tajomstvo spočíva v tom, že existujú šaty, ktoré sa vám páčia a hodia sa k vašej postave a štýl, v ktorom sa cítite pohodlne, na druhej strane, vždy bude existovať oblečenie, ktoré vám nesedí a ktoré sa vám nepáči.

 

 

Zdroj: takprosto.cc