Vytvorte si čarovné vence, ktoré budú skrášľovať vašu domácnosť počas celej jesene

Jeseň je ročným obdobím plné žiarivých farieb, dostatočného množstva zeleniny a ovocia, teplého oblečenia a zvláštnej atmosféry. Ak aj vás baví vytváranie zaujímavých domácich dekorácií z prírodných materiálov, ste na správnom mieste.

Slovo „veniec“ pochádza zo staroslovanského slova znamenajúceho „darček“. Táto dekorácia vyrobená z prírodných materiálov je určený nielen na zdobenie, ale aj na uchovanie pokoja v domácnosti.

fruits lot on black surfaceunsplash

Inšpirujte sa nasledujúcimi vencami na jeseň, ktoré sa dajú ľahko vytvoriť aj vlastnými rukami.

 

Na tento veniec bolo použité veľké množstvo rôznych vetvičiek a plodov červenkastých odtieňov. Takáto dekorácia sa stane módnym doplnkom nielen vášho interiéru, ale aj vstupu do domu.

 

Prírodné farby vencov z jesenných listov nás upokojujú, harmonizujú a istým spôsobom aj prepájajú s prírodou.

Čerstvé a suché listy opäť potvrdzujú, že príroda je najlepším umelcom. Prečo teda nevyplniť priestor domu nádhernými dielom, ktoré vo vás vytvorí zvláštnu atmosféru pokoja.

 

Takto môže vyzerať ozdoba pre milovníkov všetkého neobvyklého. Ak sa vám zdajú okrúhle vence príliš nudné, vyskúšajte veniec v tvare srdca. Vyzerá veľmi štýlovo a originálne.

 

Tento rok je hitom jesene červená. A to je dobrý dôvod na vytvorenie jednofarebných dekorácii vo vašej domácnosti.

 

Tento voňavý veniec určite ocenia všetci milovníci levandule!

 

Môžete si tiež vyrobiť roztomilé vence zo starých novín, ktoré sa hodia nielen na zavesenie na stenu, ale aj ako okrasa na stôl.

 

Na vytvorenie takéhoto venca budete potrebovať šišky, tavnú pištoľ, záhradnícke nožnice na obstrihanie šišiek, obruč na veniec (dá sa skrútiť z konárov alebo novín), vrecovinu alebo ľan.

Pomocou nožníc obstrihajte šišky – zbavte sa vrcholčekov. Práca na takomto venci je pomerne namáhavá a náročná na odpad, ale výsledok stojí za to.

 

Najjednoduchším, ale zároveň efektívnym spôsobom, ako vyzdobiť veniec na dverách, budú listy nazbierané vonku na ulici alebo v parku. Veniec vyzerá nádherne či už z listov rovnakého typu, alebo kombinovane. Na výrobu venca sa hodia napríklad dubové, javorové a ďalšie listy, farba bude závisieť od vášho výberu.

K listom je možné pridať sušené artičoky, šišky, gaštany, žalude či jarabinu.

 

A toto je nádherný jesenný veniec využívajúci machovku. Ako sa vám páči táto štýlová dekorácia vchodových dverí?

 

Tento veniec je možné použiť ako dekoráciu na stôl. Skvelé, však?

Populárne sú najmä vence z javorových listov.

Môžete použiť napríklad vetvičky brezy a javora alebo iného stromu. Zatočte ich dokopy a potom pridajte listy, stuhy, žalude alebo šišky.

 

Zdroj: takprosto.cc

Back To Top