Famózne langoše z Michaloviec na slano alebo na sladko. Recept je pokladom v mojej kuchárke

Podľa mňa sú najlepšie.Cesto vydrží v chladničke týždeň a to je výhoda, môžete si urobiť vždy čerstvé a koľko chcete. Ja robievam aj malé, na slano a aj na sladko, ako kto má chuť. LANGOŠE Z MICHALOVIEC (slané, sladké)
Recept som dostala pod týmto istým názvom a nedám naň dopustiť. Ale úplne stačí urobiť polovičnú dávku, aspoň ja robím už iba tak. 
Toto je dávka celá : CESTO : 1 kg polohrubá múka, 500 ml vlažné mlieko, 250 ml kyslá smotana, 50 g droždie, štipka cukru (asi 1/4 KL), 1 KL sóda bikarbóna, 2 KL soľ. 
EŠTE : veľa oleja na vyprážanie, papierové servítky.
 SLANÉ : soľ, cesnak, olej, troška vody (všetkého podľa svojej chuti), niekto má rád kyslú smotanu, Tatarskú omáčku alebo kečup s tvrdým syrom. 
SLADKÉ : langoše sú veľmi chutné aj potreté napríklad marhuľovým (iným) džemom, na to šľahačka, poliať čokoládou, potrieť medom, … podľa svojej fantázie.
Urobíme kvások z trochy mlieka, cukru a droždia, primiešame ku múke so soľou, sódou a zvyšným mliekom. Vypracujeme hladké cesto, ktoré na 1 hodinu odložíme prikryté do chladničky.
Potom si z cesta trháme a robíme toľko bochníčkov, koľko chceme langošov. Zvyšné cesto dáme nazad do chladničky do dobre uzavretej nádoby (mikroténového vrecka)- pozor, cesto v chladničke zväčší svoj objem -a podľa potreby z neho zase berieme.
Cesto tam v chlade vydrží až týždeň. Bochníčky vždy necháme podkysnúť 20 minút. Potom každý rukami roztiahneme na placku a v horúcom oleji (musia plávať) ich z oboch strán do zlatova vyprážame.
Dáme ich odkvapkať od oleja na servítky. Potierame ešte horúce na slano, prípadne na sladko, oboje fantázia. DOBRÚ CHUŤ !!!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.