Ako sa čo najlepšie zbaviť hrdze nielen v kúpeľni? Tento trik mám z časopisu

Ak máte aj vy kúpeľňu, v ktorej je vysoká vlhkosť, neustále musíte bojovať proti plesniam, zápachu či iným nepríjemným problémom. K takým patrí aj hrdza na príklad na kovových mriežkach, kam si ukladáte sprchové gély a šampóny. Ak vás už nebaví utrácať za drahé čistiace prostriedky, ktoré aj tak nepomáhajú, skúste niečo nové…

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť hrdzavých škvŕn na kovových poličkách. Bohužiaľ, čím staršia je hrdza, tým ťažšie sa odstraňuje. Našťastie existuje pomocník, ktorý si poradí aj s tými najkomplikovanejšími prípadmi!

Najskôr poličku odstráňte zo steny a opláchnite ju pod tečúcou vodou.

Teraz musíte nájsť vhodnú misku alebo nádobu, do ktorej sa zmestí aspoň polovica poličky. Potom prejdite na prípravu roztoku:

 

  • Nalejte si horúcu vodu do misy, mala by mať minimálne 80 stupňov.
  • Do 100 ml vody pridajte 70–80 g kyseliny citrónovej. Jej množstvo môže myť pokojne vyššie.
  • Premiešajte, aby sa rozpustili všetky kryštáliky.

 

Ponorte poličku do roztoku a nechajte ju tam hodinu a pol. Takmer okamžite budete počuť, ako zmes reaguje. Postupom času by mala všetka hrdza samovoľne odpadnúť. Potom otočte poličku hore nohami, aby sa nasiakla aj druhá časť.

Ani po uplynutí času roztok kyseliny citrónovej nestráca svoje vlastnosti. Preto v nej môžete bezpečne nechať poličku rovnako ako predtým. Zvyšky hrdzavých škvŕn môžete „zničiť“ zubnou kefkou. Pred použitím ju najskôr namočte do sódy alebo octu.

Poličky je vhodné čistiť raz mesačne alebo hneď, ako objavíte problémové škvrny. Správna ventilácia a odvlhčovač vzduchu pomôžu problém vyriešiť úplne.

Zdroj: sovkusom.ru

Back To Top