Tento kuchynský spotrebič používate denne, ale o týchto funkciách ste nemali ani poňatia!

Doteraz som bola voči mikrovlnnej rúre dosť skeptická. Po čase sa však objavila aj v našej kuchyni. Zvyčajne ju používame na zohrievanie jedla, no existuje mnoho užitočných vecí, ktoré si vďaka nej môžete pripraviť v pohodlí domova.

Pozrite sa na nasledujúce zlepšováky, ktoré dosiahnete s pomocou mikrovlnnej rúry

Odstráňte šupku zo zeleniny aj ovocia

Zeleninu alebo ovocie pokryté šupkou vložte do mikrovlnnej rúry na 30 sekúnd. Potom ich nechajte vychladnúť. Čistenie paradajok či broskýň nebolo nikdy jednoduchšie.

Zmrzlina pripravená na okamžitú konzumáciu

Misku so zmrzlinou vložte do mikrovlnnej rúry. Pri vysokej teplote ju nechajte zohriať na 10 sekúnd. A je to!

Očistenie cesnaku

Čistenie cesnaku vie neraz zabrať veľa času, najmä vtedy, ak sú strúčiky malé. Existuje však rýchle riešenie: strúčiky vložte do rúry na 15 sekúnd, šupka zvlhne a jednoducho sa jej zbavíte.

Zväčšite objem čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy

Citróny vložte na 15-20 sekúnd do mikrovlnnej rúry a budete prekvapení, koľko šťavy sa vám z nich podarí vytlačiť.

Sušenie byliniek

Bylinky preložené papierom na pečenie vložte do rúry a nechajte ich tam približne 4 minúty. Otvorte dvierka, bylinky jemne premiešajte a proces ešte raz zopakujte. Výsledkom budú sušené bylinky pripravené na použitie.

Roztopenie čokolády

Rozmixujte si čokoládu a vložte ju do misky vhodnej na ohrev v mikrovlnnej rúre. Počkajte 15 sekúnd, vyberte ju a premiešajte. Postup opakujte, kým nezískate požadovanú konzistenciu.

Fazuľa aj šošovica

Už nemusíte čakať celú noc, aby ste si mohli pripraviť fazuľovú polievku! Stačí, ak fazuľu zalejete vodou, pridáte k nej štipku soli a vložíte do mikrovlnky na 10 minút. Potom ju necháte vychladiť na 30 minút. Teraz sú strukoviny pripravené na ďalšie varenie.

Med

Stalo sa vám, že med stuhol a vytvorili sa v ňom malé kryštáliky? Nesmúťte. Med jednoducho vložte do mikrovlnnej rúry bez toho, aby ste ho prikrývali. Počkajte 2 minúty a jemný tekutý med je pripravený na použitie.

Chrumkavé oriešky

Vložte si do misky mandle alebo kešu oriešky, dajte ich do mikrovlnky na 1 minútu a postup opakujte ešte 4-5x. Nezabudnite ich medzi prestávkami pravidelne miešať.

Vráťte vôňu koreninám

Zvolené korenie si vložte do mikrovlnnej rúry a nechajte ho ohriať na 10 sekúnd. Váš dom bude príjemne rozvoniavať.

 

zdroj:videoboom.cc