Dávam pozor! Žiak musel opísať vetu päťdesiatkrát, škola zožala kritiku

Kde to žijeme? Pred päťdesiatimi rokmi? Aj takých reakcií sa na sociálnych sietí dočkal príspevok, ktorý zverejnila teta žiačika, ktorý dostal v škole k opísaní 50 viet.

Karin Marques pracuje ako učiteľka a fotografiu tradičného trestu zverejnila na Twitteri.

„Tento trest nie je z roku 1957, ale z apríla 2018. UP vznikla práve preto, aby tieto zločiny na deťoch už neboli,“ objavilo sa u fotky.

Možno práve tento komentár si vyslúžil od mnohých nesúhlas. Hoci si doteraz správcovia profilu Učiteľskej komory mysleli, že sa tresty tohto typu nepoužívajú, istí užívatelia dali najavo, že sú takéto sankcie úplne v poriadku.

„My sme za trest tiež odpisovali, triedny v 6. ročníku nás fackoval a triedny v 8. nás sprchovali v umývadle. Dodnes na nich radi spomíname, pretože vieme, že boli spravodliví a my sme si to zaslúžili. Boli to osobnosti a mali náš rešpekt. Vy ho mať nemôžete, „uviedol jeden z komentujúcich na Twitteri.

„Pôvodne sme si mysleli, že sa tieto tresty už nedávajú, ale po zverejnení fotografie sme zistili, že to nezvyčajné nie je. K podobným zlyhaniam učiteľa dochádza podľa nás z bezradnosti konkrétneho učiteľa v situácii, z ktorej nevidí žiadne iné východisko, „vyjadrila sa k situácii predsedníčka Učiteľské platfromy Petra Mazancová pre idnes.cz

Našli sa aj takí, ktorí s učiteľovou formou trestu súhlasili. „Problém je, že to nezaberá. Podobných papierov sme prepísali, že by na to padol les papiera“ „uviedol jeden z komentujúcich.

zdroj:idnes.cz