Smutný príbeh jednej matky, ktorá prišla o svoje dieťa! Môže to byť ponaučenie pre iných rodičov!

 

Je ťažké predstaviť si život bez internetu a sociálnych sietí. V dnešnom svete je to dobrý prostriedok na komunikáciu s našimi rodinami. Viacerý z našich milovaných žijú v zahraničí a nie všetci máme možnosť cestovať za nimi, tak využívame sociálne site na komunikáciu a na zdieľanie fotografií a na iných vecí.

Veľakrát sa tak ponoríme do sociálnych sietí, že častom zabudneme na našu bezpečnosť a na bezpečnosť našich blízkych. V nasledujúcich riadkoch Vám predstavíme smutný príbeh jednej matky ktorá so zopár klikmi dostala do nebezpečia seba aj svoje dieťa. Tento príbeh môže byť veľmi poučný, aby sme si dávali pozor na to aké fotografie a popisy pridávame k fotografiám na sociálne siete a hlavne keď ide o naše deti.

Táto matka bola užívateľka jednej sociálnej siete ako každý druhý človek. Pridávala fotografie, komentovala, čítala príspevky ktoré sa jej páčili a neodmietla žiadnu žiadosť o priateľstvo. Jeden krásny jesenný deň brala svoju dcérku na prvý deň školského roka. Veľa obyčajných pocitov ako obavy, šťastie, napätie a farebné školské tašky a veľa-veľa fotografií. Po tom čo odzvonil školský zvon, matka odišla domov a nahrala zopár fotografií na sociálnu sieť, aby sa pochválila „ Prvý školský deň mojej milovanej dcérky ( a nasledoval názov školy ) „ . Známy po čas krátkej doby začali komentovať.

Source: pixabay.com

Jedna osoba z jej priateľov na sociálnych sieti, ktorej žiadosť priala aj keď nepoznala toho človeka si stiahla fotografiu dievčatka na nahrala do jedného online katalógu s názvom „ Čerstvé mäso za málo peňazí“ !  Pritom dni plynuli, prešli napätia z prvého školského dňa a život išiel ďalej ako predtým. Matka chodila pre dcéru do školy, popoludní sa hrali v parku a učili sa spolu.

V jeden deň nastála hrozná tragédia a matka šla do školy pre svoju dcérku ktorá tam ale nebola. Veľmi ťažké je predstaviť si kde môže byť dieťa, či je v poriadku a čo sa sním práve deje? Kvôli jednej fotografií na sociálnej sieti, prežili hrozné časy.

Vďaka Interpolu sa dievčatko našlo a znova je so svojou matkou, ale tie zlé zážitky navždy ostanú v dcérke a aj v jej matke. V tomto príbehu je jedno ponaučenie: „ Dávajme si pozor aké fotografie dávame na internet, aké informácie zdieľame a koho žiadosti o priateľstvo prijímame na sociálnej sieti! „

Internet je len prostriedok a ak si nedáme pozor tak môžeme prežiť veľmi ťažké chvíle. Dbajme o našu bezpečnosť a o bezpečnosť našich detí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *