Kaderníčka nám ukázala kúzelnú masku na vypadávanie a husté vlasy. Budete ich mať ako zo salónu

Ranná káva je pre mnohých nevyhnutnosťou na začiatok nového dňa. Pomáha nám s každodennými aktivitami a vytvára energiu potrebnú na zvládanie rôznych činností. Káva však stimuluje nielen dušu a telo, ale aj vlasové korienky!

Kofeín je súčasťou najprofesionálnejších procedúr proti vypadávaniu vlasov. Látka aktivuje proces rastu a stimuluje korienky. Vlasy sú tak silnejšie a hustejšie.

Photo by Chevanon Photography from Pexels

 

Problém je v tom, že väčšina z týchto kozmetických výrobkov je oveľa drahšia ako bežné šampóny či vlasové toniká. Dnes vám prezradíme, ako si vytvoriť a používať jednoduché domáce masky na zastavenie vypadávania vlasov, urýchlenie rastu a posilnenie vlasových korienkov. Všetky budú na báze aromatickej kávy!

Kávová maska ​​na posilnenie korienkov

Kokosový olej vyživuje, hydratuje, spevňuje a dodáva vlasom lesk. Kofeín stimuluje vlasové folikuly, zrýchľuje krvný obeh v pokožke hlavy, podporuje lepšie prenikanie živín do korienkov.

маска с кокосовым маслом

Ingrediencie

 • 50 g kokosového oleja
 • 1 polievková lyžica mletej kávy

Príprava a použitie

V malej miske si zmiešajte obe ingrediencie a vytvorte si vriaci vodný kúpeľ, ktorý zakryjete pokrievkou. Po 5 minútach vyberte misku, nechajte ju vychladnúť na prijateľnú teplotu a zmes naneste na pokožku hlavy.

Masírovaním pokožky a rozmiestnite kávovú zmes po celej dĺžke vlasov. Nasaďte si kúpaciu čiapku a po 30-40 minútach si vlasy umyte šampónom.

 

Kávová maska ​​proti vypadávaniu vlasov

Olivový olej je bohatý na vitamín E a nenasýtené kyseliny. Dodáva vlasom pružnosť a lesk. Med posilňuje korienky, lieči pokožku hlavy a pomáha odstraňovať lupiny.

маска для волос с мёдом

Ingrediencie

 • 1,5 polievkovej lyžice mletej kávy
 • 1 polievková lyžica medu
 • 1 polievková lyžica olivového oleja

Príprava a použitie

Zmiešajte si všetky ingrediencie, kým vám nevznikne hustá pasta. Vytvorenú zmes naneste na pokožku hlavy a jemne ju vtierajte do korienkov. Aplikujte ju po celej dĺžke vlasov a nasaďte si na hlavu kúpaciu čiapku.

Po 30 minútach si spláchnite masku šampónom.

Kávová maska ​​na stimuláciu rastu vlasov

Účinný nástroj na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov a aktiváciu nového rastu. Lieči pokožku, korienky a vlasy komplexným spôsobom po celej ich dĺžke. Maska si už nevyžaduje následné použitie šampónu, pretože fermentovaný mliečny výrobok vo svojej podstate dokonale zvláda nadmernú sekréciu pokožky. Je obzvlášť vhodná pre citlivú pokožku.

кефирная маска для волос

Ingrediencie

 • 100 g hustého nízkotučného jogurtu alebo kefíru
 • 1 polievková lyžica instantnej kávy
 • 1 polievková lyžica vody
 • 1-2 kvapky levanduľového oleja
 • 1-2 kvapky pomarančového oleja
 • 1-2 kvapky oleja z eukalyptu

Príprava a použitie

Zmiešajte si instantnú kávu s vodou, aby ste ju úplne rozpustili. Výslednú tekutinu pridajte do jogurtu spolu s esenciálnymi olejmi a premiešajte. Naneste zmes na pokožku hlavy, vlasy a masírujte.

Nasaďte si kúpaciu čiapku a po pol hodine ju dajte dole. Navlhčite si hlavu teplou vodou, znova si hlavu premasírujte a zvyšok masky následne opláchnite.

Ak chcete získať ešte väčší lesk a pružnosť, opláchnite si vlasy roztokom jablčného octu: 1 lyžica octu na 300 ml vody.

как остановить выпадение волос

Masky nanášajte 2 – 3-krát týždenne a striedajte ich podľa potreby. Už po prvom mesiaci uvidíte zreteľné výsledky. Počet vypadávajúcich vlasov sa výrazne zníži a čoskoro dosiahne požadovanú normu.

 

zdroj:sovkusom.ru