Úžasný recpet ma mrkovo pšeničné briošky

Ovsené vločky majú v príprave pokrmov rôzne využitie. Považujú sa za vhodnú súčasť zdravého jedálnička.  Všetko samozrejme závisí od toho, s čím všetkým a v akom množstve to skombinujete. Napríklad také muffiny sa dajú vyrobiť ako z veľkého množstva kalórií, tak aj pre ľudí, ktorí si chcú udržiavať štíhlejšiu líniu.

Na prípravu chutných žemlí budete potrebovať:

  • 250 g tvarohu
  • 160 g hladkej pšeničnej múky
  • 70 g pomletých ovsených vločiek
  • 1 pl slnečnicového oleja
  • 10 g prášku do pečiva
  • ½ čl soli

Postup

Ovsené žemle sa pripravujú veľmi rýchlo. Najskôr si mrkvu nastrúhajte na jemnom strúhadle. Pridajte ju do misky s tvarohom, ovsenými vločkami a trochou soli.

Suroviny dôkladne premiešajte. Múku preosejte spolu s práškom do pečiva. Zmes postupne nasypte do misky s mrkvou a tvarohom a premiešajte lyžicou.

Vypracujte si pevné, homogénne cesto. Malo by sa vám trochu lepiť na ruky. Ak je to potrebné, do cesta pridajte ešte trochu múky. Všetko závisí od vlhkosti v tvarohu.

Hotové cesto rozdeľte na 6 kusov. Vytvarujte z nich žemle a do každej zhora urobte rezy. Preložte ich na plech vystlaný papierom na pečenie.

Žemle potrite vodou a posypte ich pomletými ovsenými vločkami. Namiesto ovsených vločiek môžete použiť ľanové, slnečnicové alebo sezamové semienka.

Žemle pečte v rúre predhriatej na 220 stupňov približne 10 minút. Potom teplotu znížte na 180 stupňov a pečte ešte 15–20 minút.

Odporúčame podávať úplne vychladnuté. Keď sú teplé, vo vnútri sú mierne vlhké. Môže sa zdať, že nie sú dopečené. Ale v skutočnosti však dostanú dokonalú textúru až po tom, čo vychladnú.

 

Zdroj: sovkusom.ru