Recept na vitamínový šalát s kapustou na večeru, po ktorom nepriberiete! Na 100 gramov má iba 65,13 kcal!

Držíte diétu alebo sa chystáte zhodiť prebytočné kilogramy? Potrebujete diétny jedálniček a neviete, čo do neho zaradiť? Chcete chutnú a zdravú večeru plnú vitamínov?
Ak áno, odporúčame vám vyskúšať recept na vynikajúci zeleninový šalát. Čoskoro si ho zamilujete, pretože je na diétu priam stvorený, ale samozrejme sa to s ním nesmie preháňať. Recept je jednoduchý, takže ho zvládne úplne každý v pohodlí domova. Poďte to vyskúšať.

Vitamínová bomba v podobe zeleninového šalátu je skvelá v tom, že v rámci jeho prípravy nemusíte vôbec variť. Stačí len upraviť suroviny, zmiešať ich dohromady a za chvíľu máte bombu plnú vitamínov, ktorá vám rozhodne zachutí a skvele sa zaradí do vášho diétneho jedálnička. Stačí sa len držať postupu, správneho množstva ingrediencií a striedmosti v konzumácii.

Na prípravu by ste mali mať k dispozícii nasledovné ingrediencie:

400 g kapusty, 200 g syra, 400 g paradajok, 200 ml prírodného jogurtu, soľ a korenie podľa chuti. Samozrejme môžete pridať aj ďalšie obľúbenú zeleninu, tu sa medze nekladú.

Recept sa takmer nelíši od prípravy klasických zeleninových šalátov, avšak tu je tajomstvo v presne množstva surovín a príprave. Dôležité je tiež dodržiavanie určitej striedmosti, pretože keby ste ho jedli každý deň, zrejme by sa vás časom omrzol. Fajn tiež je, že do šalátu môžete vložiť aj inú zeleninu, ktorú máte radi.

Postup:

Je to naozaj veľmi jednoduché a rýchle. Kapustu jemne nastrúhajte na strúhadle alebo nakrájajte. Potom ju zmiešajte so soľou v mise.

Následne nakrájajte paradajky (prípadne inú zeleninu) na kocky, syr nastrúhajte na hrubom strúhadle a všetko poriadne zmiešajte s kapustou. Pridajte korenie, bylinky a dochuťte prírodným jogurtom. Poriadne premiešajte a nechajte na chvíľku vychladiť. Šalát možno tiež použiť ako prílohu k mäsu či rybe.

 

zdroj: takprosto.cc

Back To Top