Kuchárka zo školy sa sa podelila tajomstvá najlepších fašírok: prečo nemôžete do mletého mäsa pridať vajcia, chlieb a mlieko?

Sú ľudia, ktorí neradi pripravujú mäsové fašírky – môžu sa pripáliť, potom sú tvrdé, prípadne sa rozpadajú na panvici.  Ponúkame vám niekoľko užitočných rád, vďaka ktorým si na fašírkach pochutnáte tak, ako nikdy predtým!

Tip č. 1

Najchutnejšie fašírky sú vyrobené z rôzneho mletého mäsa – bravčové, hovädzie, kuracie. Zmiešajte ho v pomere 1: 1 – použite napríklad bravčové a hydinové mäso alebo bravčové a hovädzie mäso či hovädzie mäso a hydinu. Z takéhoto mletého mäsa sa dobre pripravujú nielen fašírky, ale aj plnka do holúbkov či papriky.

Tip č. 2

Chlieb nenamáčajte do mlieka – mlieko robí mäso tvrdším, je lepšie použiť vodu. Pomer chleba na mleté ​​mäso je 250 g na 1 kg mletého mäsa.

Tip č. 3

Vajcia zapríčiňujú to isté, ako chlieb namočený v mlieku. Aby sa vám fašírky bez vajec nerozpadli, dávajte si pozor na pomer mletého mäsa a chleba.

Tip č. 4

Nešetrite cibuľou – fašírky sú vďaka nej šťavnaté, voňavé a chutné. Na 1 kg mletého mäsa použite približne 200 – 300 g cibule. Rozmixujte ju v mixéri alebo nastrúhajte na strúhadle, prípade ju pridajte k mäsu počas toho, ako ho meliete v mlynčeku.

Tip č. 5

Namiesto chleba je lepšie do mletého mäsa pridať zemiaky, cuketu, mrkvu, kapustu, najmä karfiol – nastrúhané na strúhadle. Vďaka tomu budú šťavnatejšie.

Tip č. 6

A aby boli fašírky ešte šťavnatejšie, vložte do nich kúsok ľadu. Pre lepšiu chuť môžete pridať aj kúsok masla.

Tip č. 7

Do mletého mäsa môžete pridať žĺtok, potom si vytvarované fašírky obalíte v múke a následne ich ponoríte to vyšľahaných bielkov so štipkou soli. Táto technika udrží mäso v šťavnatom stave.

Tieto jednoduché triky vám pomôžu pri príprave chutných fašírok.

 

Zdroj: souspark.ru