Umývanie okien a podlahy: Vyskúšajte tieto rady a neoľutujete!

Pre mnoho ľudí je umývanie okien prácou, ktorá si vyžaduje veľa času a úsilia, pretože najprv musíte nečistoty zmyť a potom sa zbavovať škvŕn.

Mokré čistenie podláh dáva často neuspokojivé výsledky – nečistoty sa nechcú zmyť a po zaschnutí máte pocit, že povrch podlahy je pokrytý akýmsi povlakom – nie je tam žiadny lesk ani náznak čistoty.

Vyskúšajte metódu, ktorá vám umožní efektívne vyčistiť okná v priebehu niekoľkých minút a vaše podlahy budú čisté, ako keby boli nové!

Aby ste mohli rýchlo a efektívne vyčistiť okná, musíte si pripraviť správny roztok! Vezmite lavór, nalejte do neho 5-6 litrov vody a pridajte 1/2 lyžice ľubovoľného prostriedku na umývanie riadu a 1-1,5 lyžice octu. Dôkladne premiešajte.

Budete tiež potrebovať handru, pomocou ktorej nanesiete produkt na okná a zmyjete nečistoty a utierku, ktorý dobre absorbuje vlhkosť.

Do roztoku namočte handru, utrite povrch okna a potom zachyťte tekutinu absorpčným uterákom. Okno je umyté! Mimochodom, táto metóda je vhodná aj na umývanie zrkadiel. Potom je vhodné urobiť ešte tretí krok – prejsť po povrchu handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, aby ste ho dokonale vyleštili.

Na čistenie podláh vám ponúkame takéto riešenie: Do 7-8 litrov vody pridajte polovicu odporúčanej dávky ktoréhokoľvek čistiaceho prostriedku na podlahy (zvyčajne 1/2 vrchnáčika). Krajnou možnosťou je aj prostriedok na umývanie riadu. Teraz nalejte do vody 25 g bežného glycerínu. Zmiešajte všetky prísady a umyte podlahu.

Krása tohto roztoku na čistenie podláh spočíva v tom, že povrch nezostáva lepkavý, ale čistý a plný lesku. To znamená, že čím dlhšie budete tento výrobok používať, tým lepšie budú vaše podlahy vyzerať a tým dlhšie zostanú čisté!

 

Zdroj:sovkusom.ru

Back To Top