17 Zaujímavých tipov ako si zjednodušiť život. Našla som ich v časopise a sú geniálne

Málokto má rád upratovanie, pranie a iné domáce práce. No s týmito neuveriteľne originálnymi tipmi zvládnete svoju domácu úlohu rýchlo a zábavne.

 

Čistenie

Vyčistite zrkadlo penou na holenie

Pena má podobné zloženie ako mydlo, ale nezanecháva na skle škvrny, ktoré je potom ťažké odstrániť. Okrem toho sa pri tomto čistení povrch skla nezahmlieva. Penu je možné použiť aj na odstránenie nových škvŕn na koberci – vytlačí nečistoty na povrch a bráni preniknutiu do vlákien.

 

Odstráňte nečistoty a baktérie z drevených dosiek

Posypte dosku hrubozrnnou soľou a natrite ju na polovicu citróna. Môžete použiť aj citrónovú šťavu vo fľaši. Potrite tým dosku dovtedy, kým tekutina nezosivie a potom ju jednoducho zmyte.

 

Odstráňte vodný kameň

Naplňte si plastové vrecko octom a namočte doň sprchovú hlavicu alebo kohútik. Nechajte to cez noc a vaša kúpeľňa bude žiariť ako nová.

 

Dodajte vášmu umývadlu belší vzhľad s jedlou sódou a citrónom

Umývadlo si potrite obyčajnou sódou na pečenie. V tomto štádiu sa odstráni väčšina škvŕn. Potom doň nalejte šťavu z polovice citróna. Môžete si vziať vytlačený citrón a poutierať ním celý povrch. Ak je umývadlo veľmi znečistené, nechajte zmes postáť 5-10 minút.

 

Najneobvyklejšia alternatíva osviežovača vzduchu na toalete

Každý vie, že instantné (šumivé) nápoje sú škodlivé pre zdravie. Existuje však miesto, kde môžu len pomôcť. Nasypte balíček do nádržky a vaša toaleta bude dobre voňať aj bez osviežovača obsahujúceho zložky škodlivé na dýchanie. Vyberte farby, ktoré nie sú príliš žiarivé.

Pranie

Čistenie bubna od usadenín

Výrobcovia špecializovaných výrobkov proti vodnému kameňu trvajú na tom, aby sa ich výrobky používali pri každom praní. Zostáva však na vašom oblečení. Odporúčame skôr zapnúť práčku raz za mesiac, nastaviť ju na najvyššiu teplotu počas celého cyklu prania a do priehradky na prášok pridajte sódu s octom.

Odstráňte atrament z textílií

Ak uvidíte čerstvé stopy od atramentu, nastriekajte na látku sprej na vlasy. Obyčajné vypranie v práčke si už urobí svoju prácu.

Drobné opravy

Bezpečné zatĺkanie klincov

S jednoduchým hrebeňom môžete malé klince pripevniť k povrchu bez toho, aby ste sa buchli po prstoch. Pri veľkých klincoch si vyberte redšie hrebene.

Dizajn a výzdoba

Zamaskujte kábel

Obyčajné lano pomôže zamaskovať prítomnosť drôtu. Stačí ho omotať po celej jeho dĺžke a zaistiť lepidlom. Takýto drôt môže zostať aj na najviditeľnejšom mieste, no hodí sa najmä do etno štýlu interiéru.

Ležovisko pre mačky

Nevyhadzujte starý stolík – obráťte ho a doplňte vankúšmi. Zvieratá milujú izolované miesta. Ak si želáte, môžete im ušiť malý baldachýn.

Ozdobné vázičky z plastových fliaš

Nevyhadzujte sklenené poháre a plastové fľaše so zaujímavým tvarom. Pomocou zlatej farby ich môžete premeniť na štýlové kúsky vo vašej domácnosti.

Skrytá toaleta pre mačky

Do takejto skrinky môžete umiestniť wc aj vrecká s podstieľkou. Zviera sa rýchlo naučí vykonať potrebné záležitosti v súkromí. A vaša izba bude vyzerať stále elegantne. Teraz už nemusíte nechávať otvorené dvere na vašej toalete.

Skrytý router

V jednoizbovom byte ste nútení spať v tej istej miestnosti spolu s neustále blikajúcim modemom. Zamaskujte to pomocou organizátora na papiere. Váš pánok by mal byť zdravý! Rada je vhodná aj pre tých, ktorí nevedia, ako túto techniku ​​umiestniť do interiéru.

 

Ostatné

Zdokonaľte si svoje vešiaky

Omotajte okolo ramienok gumičky, aby sa vaše oblečenie nekĺzalo. Teraz môžete zavesiť hodvábne šaty a blúzky bez rizika, že ich nájdete spadnuté v skrini.

Vínové zátky

Zátky na víno sa môžu použiť na zaistenie vreciek s koreninami či sypkými ingredienciami, napríklad múka. Rozdeľte ich nožom a pripevnite ich na balíčky.

Napravte slanú polievku

Ak raz presolíte polievku, nepridávajte do nej vodu – bude bez chuti. Namiesto toho do nej pridajte niekoľko zemiakov rozrezaných napoly alebo jabĺk a potom ich vyberte. Polievka už nebude tak slaná.

Vyrovnajte sa s domácimi prácami rýchlejšie, takže budete mať viac času na stretnutia s priateľmi, kreativitu a zábavu!

zdroj:pinterest.com

Back To Top