Krásny cementový záhon, môžete mať aj vy. Bude vás tešiť po celý rok

Dnes vám dokážeme, že aj malý kúsok pôdy je možné účinne a vkusne ozdobiť, ak máte po ruke piesok, cement, zvyšky plastovej sieťky a kúsky dlaždíc. V zásade môžete do tejto výroby vniesť množstvo stavebných materiálov, hlavnou vecou je „zapnúť“ fantáziu. Nápad, ktorý je uvedený nižšie, môžete vytvoriť svoju vlastnú záhradnú dekoráciu.

Na tento projekt budete potrebovať nízku (asi 50-60 cm), ale dlhú (môžete si spojiť niekoľko kusov dokopy) plastovú sieťku. Odrežte začiatok sieťky do tvaru schodiska.

Nainštalujte mriežku na miesto, kde plánujete vytvoriť záhonu, otočením do tvaru „slimáka“, presne tak, ako to vidíte na obrázku.

Malé množstvo piesku zmiešajte s cementom. Pridajte také množstvo vody, aby ste po zmiešaní získali hmotu, z ktorej môžete formovať cementové gule.

Následne ich ukladajte po vonkajšej strane sieťky. Jemne pritlačte gule k sebe tak, aby sa zlepili. Postupne pridávajte ďalšie poschodia.

Keď cement zaschne, opatrne odstráňte sieťku. Dlaždice umiestnite symetricky po obvode a zafixujte ich cementom.

Keď všetko dobre zaschne, odstráňte tehlové opory. Strešné dlaždice si vymaľujte podľa vašich potrieb. Záhon naplňte zeminou.

Nakoniec už len stačí zasadiť rastliny podľa vášho vkusu a kvetinový záhon je pripravený!

Viac podrobností nájdete vo videu nižšie

https://www.youtube.com/watch?v=5CX4R1xg4nc&feature=emb_title