Tento Pudingoš sa vždy podarí. Zabudnite na suché cesto

Tento recept som dostala od svojej susedky a skutočne u nás má veľký úspech.

PUDINGOŠ

Najprv si pripravíme plnku, aby nám vychladla.
Budeme potrebovať.
500 ml studeného mlieka
4 PL kakaa
1 čokoládový puding v prášku ,1 PL hladkej múky
150 g krupicového cukru
150 g zmäknutého masla
CESTO
500 g hladkej múky
100 g práškového cukru
200 g zmäknutého masla
250 ml vlažného mlieka
1 kocka droždia
2 bielky
štipka soli
NA POTRETIE
50 g roztopeného masla

POSTUP
PLNKA
V menšom hrnci si v studenom mlieku rozmiešame preosiate kakao, pudingový prášok a krupicový cukor. Za stáleho miešania privedieme k varu a uvaríme hustý puding. Necháme ho trochu vychladnúť a do vlažného postupne pridáme zmäknuté maslo, ktoré sa v pudingu rozpustí. Dôkladne premiešame a necháme vychladiť v chladničke.

CESTO
Kým plnka chladne, pripravíme si cesto. V miske si zmiešame múku, práškový cukor, zmäknuté maslo, vlažné mlieko a rozdrobené droždie Pridáme sneh z 2 bielkov, ktorý sme si vyšľahali spolu so štipkou soli. Cesto miesime, až kým sa nezačne oddeľovať od stien misky. Ak je príliš tuhé, môžeme ho zriediť trochou vlažného mlieka, ktoré pridávame po lyžiciach. Cesto netreba nechať kysnúť, ale hneď ho naplníme čokoládovou plnkou.


Cesto si preložíme na pomúčenú dosku a ešte trochu rukami premiesime. Bochník cesta rozdelíme na 4 rovnaké časti, ktoré rozvaľkáme na asi 0,5 cm hrubé obdĺžniky. Každú časť cesta potrieme 3-4 lyžicami čokoládového pudingu a cesto zrolujeme.

Dve zrolované cestá na jednom konci spojíme a prepletieme jedno cez druhé. Vzniknú nám tak 2 záviny, ktoré opatrne preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a potrieme roztopeným maslom. Pečieme vo vyhriatej rúre pri 180 °C asi 40 minút . Ihneď po upečení potrieme zvyšným roztopeným maslom.

Back To Top