Zaočkovaní Slovenskí seniori si prilepšia o 300 eur. Poznáme základné podmienky

V posledných dňoch sa medzi slovenskými dôchodcami skloňuje najmä téma troch stoviek eur, ktoré majú dostať za to, že sa v poslednom období zaočkovali.

Podľa uverejnených informácií by mali zaočkovaní seniori získať odmenu ešte do konca tohto roka. V súvislosti s odmenou sa však vynára množstvo nezodpovedaných otázok.

Len pred niekoľkými dňami mala odmena zahŕňať 500 eur, ktoré mali byť vyplatené v poukážkach. Tento návrh však neprešiel koalíciou, ktorá sa nezhodla v jednotnom názore.

Prepracovaný nový návrh, zahŕňajúci 300 eur v hotovosti, však koalíciou prešiel a tak sa môžu ľudia nad 60 rokov tešiť z niekoľkých stoviek eur.

Čo všetko je potrebné na to, aby človek získal príspevok?

Základnou podmienkou je to, aby sa človek minimálne zaregistroval na prvú dávku očkovania do konca kalendárneho roka, pričom prvú dávku očkovania musí podstúpiť do 15. januára 2022.

sAk to človek splní, dostane odmenu vo výške 200 eur. Rovnaká podmienka platí aj pri druhej dávke. Ak sa na ňu zaregistrujete do 15. januára, získať môžete bonus v rovnakej výške 200 eur. Najvyššiu odmenu, 300 eur, získa človek po tom, čo sa minimálne zaregistruje na tretiu dávku do konca roka. Aj tu platí podmienka, že tretiu dávku musí absolvovať do 15. januára.

Ak ste sa už zaočkovať troma dávkami stihli, odmenu 300 eur získate automaticky. V súvislosti s vakcínou Janssen sa rozhodlo, že ak ju človek podstúpi do konca roka a zároveň absolvuje aj posilňovaciu dávku do 1.3.2022, má nárok na odmenu 200 eur.

Národného centra zdravotníckych informácií potvrdilo, že na to, aby ste odmenu získali, nie je potrebné registrovať sa do žiadneho systému. Národné centrum eviduje všetky informácie o vakcínach, ktoré Slováci podstúpili.

Odmenu by mali získať do konca roka najmä tí, ktorí sú zaočkovaní troma dávkami. V roku 2022 budú odmeny vyplatené aj ostatným zaočkovaným Slovákom nad 60 rokov, ktorí splnili podmienky. 

Zdroj: tvnoviny.sk

Back To Top