CUKRÁREŇ V PARÍŽI – Ďalší Romantický útek z bestsellerovej série Julie Caplinovej 

Urobte si pohodlie, zapáľte voňavé sviečky a pri chutnom koláčiku sa nechajte uniesť do malebnej starobylej cukrárne v Paríži. Vďaka jej príbehu možno zistíte, že minulosť občas stačí len trošku oprášiť, aby získala späť svoj lesk a iskru. Rovnako ako pravú lásku… Cukráreň v Paríži vydáva vydavateľstvo Cosmopolis, ktoré je súčasťou vydavateľstva GRADA Slovakia. 

Nina je mladá a pekná, no v živote trochu stratená. Po tridsiatke ešte stále pracuje ako servírka a veľmi ju to frustruje. Jej veľká rodina je navyše rozhodnutá chrániť ju pred všetkými nástrahami života. Jedného dňa však Nina urobí rázny krok a odíde do Paríža vypomáhať s prípravou cukrárskych kurzov pre začiatočníkov, ktoré vedie starý rodinný priateľ Sebastián. 

Nina si vďaka svojej povahe veľmi rýchlo získa nových priateľov a postupne sa zdokonaľuje aj v pečení tých najlahodnejších zákuskov. Pod jej rukami vznikajú chutné éclairky či lahodné makrónky, rezy mille-feuilles plnené malinami či minitortičky s lieskovými orieškami. Omnoho ťažšie to však má so Sebastiánom, z ktorého sa medzičasom stal večne ufrflaný a arogantný šéfkuchár. Vraví sa však, že láska ide cez žalúdok a na to, aby sa rozhorel plameň veľkej vášne, občas stačí aj malá iskra… Podarí sa ju Nine rozdúchať a nájde v malej parížskej cukrárni to, po čom tak veľmi túži?  Skvelú knihu Cukráreň v Paríži si objednáte na tomto odkaze.

Bestsellerová séria ROMANTICKÉ ÚTEKY

„Čítať knihy Julie Caplinovej je ako ponoriť sa do dekadentnej horúcej čokolády zo zvodným kopčekom šľahačky“ – tento citát perfektne vystihuje knižky od Julie Caplinovej, pretože všetky spája milá a pohodová atmosféra známych miest a sympatické hrdinky. Aj napriek problémom, s ktorými sa stretávajú, prídu všetky na to, že šálka kávy spraví náladu, dobrý koláčik vykúzli úsmev na perách a lásku môžete nájsť aj pri šľahaní krému do makróniek. A práve tú kúzelnú schopnosť prepojiť romantiku s vášňou pre jedlo a vykresliť atmosféru miesta oceňujú všetky čitateľky, ktoré si sériu Romantické úteky obľúbili. 

Začítajte sa do knižky: 

Zo špičky vrecúška vytryskol poriadne hustý krém a rozprskol sa naokolo. „Dopekla!“ vyletelo z Niny. Ustúpila, pričom stisla vrecko ešte silnejšie, čím všetko zhoršila. Zmes sa vyvalila von a vytvorila poriadne hrubú stopu. Preliala sa cez okraj plechu ako červík na úteku. Bolo to ťažšie, než sa zdalo. Teraz však nemohla pustiť vrecúško bez toho, aby urobila ešte väčší neporiadok. Chvíľku stála a pripadala si ako totálne motovidlo, keď vtom začula, ako sa k nej s klepotom bariel blíži Sebastián.

„Takto.“ Postavil sa za ňu a namiesto toho, aby jej vrecúško vzal, položil si ruku na tú jej a presunul ju tak, aby držala vrecko zospodu. „Ľavou rukou jemne podopieraj vrecúško, ale nestláčaj ho.“ Jeho mierny a povzbudivý hlas s jemným nádychom čokolády v nej vyvolal spomienky. Vždy ho milovala. Niekedy, keď hovorili celkom potichu, dosahoval také zafarbenie, ktoré sa jej dostávalo pod kožu ako elektrický prúd. Natiahol sa po jej pravej ruke a pritom sa dotkli plecami. Nina si zreteľne uvedomovala jeho blízkosť. Týčil sa vedľa nej, zamatové chĺpky jeho silných rúk ju šteklili na zápästí a cítila teplo vyžarujúce z jeho tela. Uvedomila si, ako strnulo stojí, a tak uprela pohľad na jeho ruku a pokúsila sa vydýchnuť. Prstami jemne posunul tie jej po vrecúšku vyššie. Ten prchavý dotyk ju rozochvel na miestach, ktoré sa nemali čo chvieť. Skvelú knihu Cukráreň v Paríži si objednáte na tomto odkaze.xff