Účinný TRIK na pestovanie nekonečnej zásoby zemiakov priamo u Vás doma! Budete ich rozdávať rodine

Pestovanie zemiakov už v skutočnosti nie je také zložité. Predstavujeme Vám spôsob, ako ich vypestovať vo Vašej záhradke s pomocou niekoľkých prostriedkov.

Zemiaky sú jednou z najjednoduchších potravín z hľadiska domáceho pestovania Nevyžadujú si mnoho pozornosti a s pomocou tohto užitočného triku možno hneď vypestovať mnoho zemiakov.

Na začiatok budete potrebovať:

  • Drôtený plot s výškou 4 stopy (približne 1,2 m) a šírkou 8 stôp (približne 2,4 m)
  • Seno
  • Kompost a pôdu
  • Sadbové zemiaky

V prvom rade je potrebné postaviť štyri stĺpy do tvaru štvorca. Uistite sa, že jednotlivé stĺpy sú od seba vzájomne vzdialené na 18 palcov (približne 46 cm). Budú základom zemiakovej veže.

Následne vezmite drôt a obmotajte ho okolo stĺpu ako plot.

Potom ho obrežte tak, aby horizontálne drôty boli obmotané okolo vertikálnych drôtov, ktorými ste začali tvoriť plot. Použite ploché kliešte, ktorými konce zopnete dokopy.

Vložte dnu seno, kompost a pôdu, aby ste vytvorili prostredie, v ktorom budú môcť rásť zemiaky.

Vezmite dva kilogramy sadbových zemiakov.

Vložte ich do zeme a kompostu. Uistite sa, že zelené klíčky sú obrátene smerom von k senu. Následne zakryte zemiaky niekoľkými palcami pôdy a vložte ďalšiu vrstvu zemiakov. Postupujte tak ďalej dovtedy, kým nespotrebujete všetky zemiaky. Na vrch veže poukladajte rozpolené hľuzy zemiakov a uistite sa, že zemiaky rastú smerom hore. Pravidelne polievajte.

Vaša zemiaková veža bude pomaly rásť po tom, ako rastliny začnú kvitnúť.

Zber úrody zemiakov je pomerne ľahký. Vyberte seno z kompostu a uvidíte zemiaky. Uistite sa, že ste nepoliali vežu pred tým, než začnete zbierať úrodu… v opačnom prípade budete kopať v blate!

Táto zemiaková veža vyprodukuje bohaté množstvo zemiakov. Budete ich mať dostatok na veľmi dlhú dobu!

Zdroj: vmirechudes.com