Mlieko a cibuľa: Prežite zimu bez prechladnutia a kašľa. Toto používali naše babičky

Prechladnutie a chrípku často sprevádza kašeľ. Ak sa však tieto príznaky neliečia, môžu sa vyvinúť do zápalu priedušiek a pľúc. Čo však robiť, ak tradičná liečba nepomáha a nechcete brať antibiotiká?

Pohár mlieka s cibuľou môže byť oveľa efektívnejší. Tento prírodný „sirup proti kašľu“ odstraňuje hlien a podráždenie o nič horšie ako farmaceutické výrobky. Najhlavnejšie je, aby ste to pili už pri prvých príznakoch a nedali tak šancu prepuknutiu choroby.

Výhody mlieka s cibuľou

Mlieko a cibuľa vďačia za svoju úspešnosť kombináciou užitočných zložiek. Cibuľa hrá hlavnú úlohu: prchavé látky majú silný antivírusový účinok a sú najlepším pomocníkom pre oslabený imunitný systém.

Mlieko je známe svojimi obalovými vlastnosťami, upokojuje sliznicu hrdla, odstraňuje charakteristické svrbenie a zmierňuje suchý kašeľ. Horúci nápoj uvoľňuje priedušky, zľahčuje vykašliavanie hlienov. Do mlieka sa tiež pridáva med (ako vitamínové a minerálne obohatenie) a maslo.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť liečivý nápoj. Každá z nich je určená pre rôzne dávkovanie a príznaky.

 

Cibuľové mlieko na suchý kašeľ

Budete potrebovať:

 • 1 liter mlieka
 • 1 cibuľa
 • 2 pl medu
 • 2 pl masla
 • štipka sódy

 

Olúpte cibuľu a nakrájajte ju na 4 kúsky. Varte ich vo vriacom mlieku 5 minút spolu s maslom a sódou bikarbónou. Potom nechajte mlieko trochu vychladnúť a pridajte med. Pite po malých dávkach počas celého dňa, zohrievajte si ho a večer a uistite sa, aby ste si nechali aj jeden pohár na večer.

 

Mlieko s cibuľou na silné záchvaty kašľa

Budete potrebovať:

 • 250 ml mlieka
 • 1 veľká cibuľa
 • štipka šalvie

Cibuľu uvarte v šalviovom mlieku úplného domäkka a všetko rozšľahajte v mixéri. Výsledná zmes by sa mala piť v malých dávkach počas dňa, ale ak je kašeľ nepríjemný najmä v noci – vypite polovicu z celého objemu ešte pred spaním.

 

Sirup proti kašľu z cibuľového mlieka

Budete potrebovať:

 • 1 liter mlieka
 • 10 malých cibúľ
 • 1 hlávka cesnaku
 • 1 pl medu

Olúpte cesnak a cibuľu a nakrájajte ich na veľké kúsky. Pridajte do mlieka a povarte, kým cibuľa nie je úplne mäkká. Potom sceďte a po vychladnutí pridajte lyžicu medu. Užívajte 2 lyžice mlieka 3-4 krát denne.

Ide o vynikajúci podporný liek pre tých ľudí, ktorí počas prvých pár dní nemali čas zasadiť chorobe ničivý úder a sú nútení užívať príslušné lieky.

Prechladnutiu môže byť za pár dní úplne odzvonené, no aj v tomto prípade sa môžu vyskytnúť isté kontraindikácie. Ľudia s gastrointestinálnymi problémami, ochorením pečene, alergiou na predošlé ingrediencie alebo cukrovkou by sa tomuto nápoju mali radšej vyvarovať.

Niekedy sa pridáva bobkový list a korenie, aby sa zlepšila chuť a zosilnil účinok. Podeľte sa s nami o svoje recepty na kašeľ a prechladnutie!

Zdroj: otozh.com.ua


This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.