Návod, ktorý vám odstráni všetku bolesť nôh a dopraje vám pokojný spánok

Patríte aj vy k tým ľuďom, ktorých trápia nočné kŕče v nohách, prebdené noci, nedostatok spánku, únava a podráždenosť? Určite sa zhodnete na tom, že nohy sú našou oporou.

Čo teda urobiť, aby ste sa zbavili týchto nepríjemných problémov?

Potrebujete

Mydlo na pranie

2 lyžice morskej soli

2 lyžice sódy bikarbóny

10 kvapiek jódu

2-3 litre horúcej vody (taká, akú znesiete)

 

Postup

  1. Do lavóra alebo vedra si nalejte 2-3 litre teplej vody, do ktorej rozriedite mydlo, aby vám vznikla biela voda, podobná mlieku.
  2. Pridajte hrsť sódy bikarbóny a morskej soli – miešajte, kým sa nerozpustia, pridajte horúcu vodu z kanvice, ktorú znesiete, znova premiešajte a pridajte 10 kvapiek jódu.
  3. Do tohto roztoku si následne ponorte nohy na 15 minút – nie viac, inak sa začne opačný proces! Počas tejto doby sa zbavíte všetkej bolesti nôh.
  4. Nohy si nakoniec utrite do uteráka, natrite ich krémom alebo liečivou masťou (môžete použiť olivový olej), pomasírujte ich, navlečte si vlnené ponožky a ľahnite do postele.
  5. Roztok môžete použiť ešte trikrát, zakaždým si zohrejte vodu na znesiteľnú teplotu a pridajte ďalších 10 kvapiek jódu, a namočte si nohy na 15 minút.
  6. Po 3 použitiach si pripravte nový roztok.
  7. Vykonajte 10 – 12 procedúr (1x denne), potom si urobte pauzu a verte, že sa začnete cítiť lepšie. Ak máte problémy so žilami (kŕčové žily a tromboflebitída), snažte sa, aby bol výsledný roztok teplý, nie horúci.

Už po prvej procedúre sa vám podarí pokojne zaspať a po desiatich zabudnete aj na ten najmenší kŕč v nohe. Vaše nohy vám poďakujú za takúto starostlivosť!

Ak máte problémy so žilami, namiesto horúcej vody použite teplú.

Zdroj: takprosto.cc