Liečivé vlastnosti púpavy, o ktorých ste určite nevedeli. Ak ju nájdete po ceste, určite si ju natrhajte

Púpava je ako malé žlté slniečko, vyznačujúce sa mimoriadnou vitalitou a odolnosťou – postrach všetkých záhradníkov. Jej sa však podarilo absorbovať všetky prírodné sily a vďaka tomu má výnimočné liečivé vlastnosti.

Púpava obsahuje zásobu užitočných prvkov potrebných pre človeka. Draslík, horčík, železo, meď, vápnik, vitamíny A, C, F a skupiny B – to je len krátky zoznam jej látok, potrebných pre zdravé fungovanie ľudského organizmu.

four yellow-petaled flowersunsplash

Využitie púpavy

Ľudia sa naučili využívať všetky časti rastliny: listy sa používajú na výrobu vitamínových šalátov, kvety sa používajú do skvelých džemov a vína, kvetinové púčiky sa marinujú a pridávajú do nakladaných uhoriek a z koreňov sa vyrába zdravá náhrada kávy.

Zo všetkých častí rastliny (listy, stonky, korene, kvety) produkujte šťavu – úžasný liek na choré kĺby, srdce a cievy. Je ťažké nájsť cenovo dostupnejší a jednoduchší spôsob, ako zvýšiť hladinu hemoglobínu, očistiť lymfu a krv.

Púpava odstraňuje toxíny, má upokojujúci účinok na nervový systém, pomáha čistiť pečeň, stimuluje tvorbu žlče, lieči alergie, pomáha ženám v období menopauzy.

Ukážeme vám recept na prípravu lieku s fantastickou silou: sirup z koreňov púpavy. Produkt je veľmi užitočný, ale s niekoľkými upozorneniami: nemal by sa používať pri problémoch s priechodnosťou žlčovodov a pri zvýšenej kyslosti žalúdka.

 

Ingrediencie

  • 400 kvetov púpavy
  • 4 citróny
  • 4 pomaranče
  • 3 litre vody
  • 320 g cukru

 

Postup

Všetky ingrediencie (okrem cukru) si rozmixujte a zalejte vodou. Nechajte pôsobiť 24 hodín.

Pridajte cukor, dajte hrniec na plameň, priveďte tekutinu k varu a varte 1 minútu.

Zmes by mala zhustnúť. Ak sa tak stane, odstráňte ju zo sporáka, prelejte do sterilizovaných nádob a zatvorte.

Sirup je veľmi užitočný pre pečeň, žlčník, obličky. Úspešne pomáha pri liečbe zápchy, bronchitídy, hepatitídy, reumy a dokonca aj nádorov.

Suroviny na prípravu liečiva je lepšie zbierať koncom marca – začiatkom apríla na miestach vzdialených od cesty.

Môžete si tiež pripraviť zdravý čaj z púpavy: zalejte si 1 lyžičku sušených a rozdrvených kvety a listov v rovnakom množstve 250 vody a nechajte lúhovať 10 minút.

Zdroj: sovkusom.ru


This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.