Urobte rodinu roztomilých mäkkých drobčekov z bežných nylonových ponožiek

Sú tak roztomilí, bacuľatí a vtipní! Každý bude môcť ušiť rodinu veselých drobcov, pretože tento proces nevyžaduje zručnosti a základom je najbežnejšia nylonová ponožka! Pokúste sa vyrobiť jedného a nebude možné vás zastaviť: jeho bratia a sestry budú radi, keď ich „adoptujú“ vaše priatelia.

Naplňte malé množstvo holofiber do dvoch rohov ponožky, niekoľkokrát otočte niťou a odrežte ju v blízkosti upevňovacieho prvku. Toto sú ruky budúceho drobčeka.

Rovnomerne odrežte špičku ponožky. Vložte malú guľôčku výplne do zostávajúceho malého kúsku. Zaviaže a odrežte, rovnako ako ruky. To je nos hračky.

Zo strihu ponožky odmerajte 3,5 cm a na tejto úrovni ponožku potiahnite niťou. Naplňte väčšiu časť ponožky holofibrom a opatrne  olemujte. Zostávajúci koniec sa neskôr stane detskou ofinkou.

Na oddelenie nôh a tela od hlavy odmerajte 4 cm od zošitého okraja, na obidve strany pripevnite špendlíky a vytiahnite niť. Vyberte špendlíky. Uzol zakryte v vyrobenom krku prípojky a vyberte ihlu presne v strede zošitého okraja. Teraz vpichnite ihlu do stredu prípojky a jemne potiahnite niť. Drobček už ma zadok. Opakujte 2 – 3 krát, nite v záhybe krku utiahnite, ale nerežte.

Pri výbere miesta pre nos si uvedomte, že hlava drobca bude otočená nabok. Nos prilepte lepidlom. Špendlíky označujú miesta, kde budú oči. Vytiahnite ihlu na mieste prvého oka, nasaďte ju na guličku a potom vytiahnite v mieste druhého oka. Opäť nasaďte guličku a pritiahnite ihlu k „krku“ potiahnutím nite, aby ste guľôčky mierne „utopili“. Niť upevnite.

Urobte obočie a mihalnice tmavou niťou, tiež mierne dotiahnite. Označte si ústa a dotiahnite bodku nitkou.

Uši dieťaťa vytvorte malým stehom spredu a zaviažte dva konce nite za uchom.

Oblečenie a klobúk budú kúsky farebnej ponožky. Nezabudnite prišiť rúčky!

Na záver môžete prišiť reťaz – tak váš drobček sa stane príveskom na kľúče. Taktiež sčerveňte líca.  

Viac informácií o výrobe drobcov nájdete vo videu nižšie.