Mňam, toto určite vyskúšajte! Recept na solené paradajky. Nejedzte ich surové ale urobte si ich podľa tohto

Dostali ste chuť na paradajky v slanom náleve? Ponúkame vám recept na mierne solené paradajky. Potrebujete na to najmä paradajky a sklá určené na zaváranie.

 

Potrebujete

  • 1 kg paradajok
  • 1 hlávka cesnaku
  • Kôpor, petržlenová vňať, listy chrenu
  • 1 liter vody
  • 2 pl soli
  • 1 čl cukru

Postup

Ak chcete, aby paradajky chutili ešte lepšie, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel. Najskôr si vyberte malé a nezrelé paradajky. S priemerom 5 až 6 centimetrov. Po druhé: na každej paradajke urobte niekoľko vpichov tenkým špáradlom blízko stonky.

 

Umyté paradajky poukladajte do nádob. Následne si v studenej vode rozpustite soľ a cukor. Týmto soľným roztokom zalejte pripravené paradajky.

View this post on Instagram

🍅💛🍅💛🍅 . Still just looking… There are only few things that are testing my HIT discipline and tomatoes are on the top of the list 🍅🥰🍅 . 🍅💛🍅💛🍅 . Len si ich tak obzerám… Je len pár vecí, ktoré mi pri HIT chýbajú a naše rajčiny sú jednou z nich 🍅🥰🍅 Cítim sa trošku ako Fantozzi "škoda, že si nedáš" 🙃 Trošku po troške som stále viac tolerantná (aspoň čo sa jedla týka, ostatné moje intolerancie si hýčkam ❤️), ale s rajčinovým šalátom ešte chvíľku počkám🥰🍅. . . . . #tomatoes #rajce #rajciny #onmytable #intolerance #selfcare #bienetre #slowliving #simplelife #zdravo #happiness #gardening #rawfood #fastfood #localfood #seasonalfood #gardening

A post shared by Eva Urbanová (@evaurbaneva) on

Olúpte cesnak. Každý strúčik nakrájajte na polovicu a pridajte ich do nádob. Nasekajte si kôpor, vňať a listy a položte ich na vrch paradajok.

 

Potom prikryte nádoby tanierikmi. Nezatvárajte ich klasickým spôsobom, inak sa nafúknu. Takto zakryté ich nechajte odležať aspoň na 1 deň pri izbovej teplote.

 

Ochutnajte ich. Ak vám bude chuť vyhovuje, môže ich konzumovať alebo uzavrieť na zimu pomocou viečok.

Solené paradajky s cesnakom sú vhodné na zimu aj na leto. Príprava by vám nemal trvať dlhšie ako 20 minút.