Vianočné inšpirácie na najkrajšie výzdoby štedrovečerných stolov. Toto ohúri každého

Ako vyzdobiť sviatočný stôl tak, aby nebol zbytočne gýčový, no zachoval si vianočnú atmosféru? Rozhodli sme sa pozrieť na najkrajšie fotografie prestierania stolov.

Darčeky už boli kúpené, jedlá pripravené, srdce tancuje sambu v očakávaní na príchod Nového roku. Zostáva už len krásne vyzdobiť stôl…

Ak chcete pozdvihnúť sviatočnú náladu, ak vám predvianočný zhon ubral na sile, použite farby. Doplňte svoj sviatočný stôl o farebné doplnky vo forme svetlých guličiek, korálikov, obrúskov. A ak sa pripravujete vopred, nezabudnite na farebné poháre vyrobené v rovnakom odtieni.

Pokúste sa zachovať jeden farebný koncept. Typickou farbou pre blížiace sa sviatky sú červené, zelené, modré a biele odtiene.

 

 

 

 

 

Taniere, príbory a poháre

Silvestrovský večer je jedným z najvýznamnejších v tomto roku, pripravte sa na to vopred a vyberte si oblečenie, ozdoby a riady, ktoré len zvýraznia vážnosť tejto udalosti.

Taniere môžu byť vyzdobené tradičnými vzormi, ktoré vyzerajú farebne. Originálne budú tiež vyzerať príbory so snehovými vločkami, vianočnými guľami, vetvičkami z ihličnanov a šiškami. Ozdobte tanier obrúskom s obrázkom Ježiška, ktorý svojim priateľom pripomenie, že Vianoce sú obdobím zázrakov.

Obrus

Tradičný biely obrus nikdy nevyjde z módy. Žehlený a naškrobený, vždy vyzerá veľkolepo, takže každý stôl s ním bude vyzerať elegantne. Hoci dnes nájdete aj špeciálne pokrčené obrusy, ktoré interiéru dodávajú dotyk nedbanlivosti, čím zmierňujú akúsi sentimentalitu a stres.

Ak váš výber padol na modely s veľkými vzormi a žiarivými trblietkami, vyberte si taniere a príbory v neutrálnych odtieňoch – biele taniere a krištáľové poháre budú úplne stačiť. Ak smaotný obrus nebude upriamovať veľkú pozornosť, potom na neho môžete naservírovať taniere so sviatočným vzorom, ktoré budú ladiť s tónom farieb.

Kreatívny prístup

Ešte stále máte čas, než prídu hostia. Aj vy radi vytvárate rôzne dekorácie vlastnými rukami? Výborne! Najrýchlejší výtvor vianočnej výzdoby stola pozostáva z gúľ, korálikov, šišiek a jedľových vetvičiek. Napríklad, položte gule na cukrovú paličku, doplňte ich niekoľkými vetvičkami zo smreku alebo korálikmi.

Bez zmeny tradície

Pri zdobení stola nezabudnite na tradičné symboly: snehuliaka, šedovlasých dedkov, jelene, snehové vločky a hviezdy. Položte na stôl pár figúrok, povystrihujte si z papiera niekoľko snehových vločiek a zaveste ich na strop nad stolom, do stredu stola môžete dať smrekovú „cestičku“ z malých vetvičiek. Ukážte svoju kreativitu!

Máte čas? Upečte si perníkové chalúpky alebo si z jedla vytvarujte rôzne figúrky, napríklad, šalát vo forme ježka alebo tvaroh vo forme snehuliaka.

Oheň symbolizuje teplo a pohodlie, takže sviečky na sviatočnom stole nemôžu chýbať. Hlavnou vecou je zvoliť si správny svietnik, aby ste predišli nebezpečenstvu požiaru. Prípadne vložte malé sviečky do pohárov.