Roky môže rodiť tá istá paprika ak urobíš tento trik! Záhradkár odporúčajú len TOTO

Teraz vám ukážeme jeden jednoduchý trik, ak si myslíš že paprika je len jednoročná rastlina, tak sa mýlíš. Doporučujem ti prečítať náš článok a naučiť sa ako prezimovať papriku a ako bude celé roky úrodná.

Doteraz sme o tomto nikdy nepočuli ale sa nám zdá že je to neuveriteľne dobrý trik. Každopádne sa to oplatí vyskúšať. Prečo vôbec vyhadzujeme rastliny po zbere? Radšej ich zoberme do bytu!

S touto metódou bude tá istá rastlina roky prinášať úrodu, takto si ušetríme jarné práce okolo sadeníc. V byte vám síce rodiť nebude, ale ak chcete v zimných mesiacoch čerstvú papriku tak ich dajte do skleníka. Treba im zabezpečiťdobré podmienky, dostatočné teplo a vlhkosť vzduchu.

Ak ju dáme do izby toto musíme urobiť:

Vyberme rastlinu zo zeme, pooberajme plody a presaďme do črepníkov. Listy dôkladne očistíme od hmyzu a vošiek. Položme ich na hladné suché miesto. Stačí im 12-14°C . Netreba ich často polievať, stačí raz za 2-3 týždne.

Listy po čase opadajú tak ako aj pri stromoch, vtedy ich treba ostrihať, nechajte len 2-3 výhonky v tvare Y, ktoré majú aspoň 4-6 cm.

Koncom apríla ich preložme na teplejšie miesto a začnime ich častejšie polievať. Keď začne vyháňať nové výhonky a vonku sa oteplí, môžeme ich vysadiť do záhrady.

Back To Top