Do topánok dal filter od kávy. Viete čo sa s nimi stalo na cez noc? Tento jednoduchý trik pomôže aj vám

Prídete na internet a možno si nájdete rôzne zlepšováky s obyčajnými vecami, o ktorých ste netušili, že majú viac využití. Sú geniálne, praktické a jednoduché.  Filtre na kávu, sú efektívne na neočakávaných cestách alebo pri prácach okolo nášho domu. Filter na kávu je výborný pomocník. Uľahčite si s nimi prácu pri rôznych činnostiach.

Kávový filter si rozpestrite nad liatinovou panvicou po umytí. Filter vsiakne všetkú doznievajúcu vlhkosť a zabráni tak jej prípadnému hrdzaveniu.

Navlhčite kávový filter s bielym octom a s niekoľkými kvapkami obľubeného esenciálneho oleja. Keď sa vám šaty budú susiť, nechajte tam tento kávový filter. Vaše šaty získajú príjemnejšiu voňu.

Keď si budete potrebovať do jedla pridať niektoré koreniny ako celé korenie alebo bobkový list, po uvarení ich musíte vyberať. Niekedy je to veľká otrava. Preto je tu taký zlepšovák. Zoberiete si kávový filter a do neho vložíte všetky korenia a poriadne zauzlíte povrázkom. Varenie dusených jedál alebo polievok naberie nový rozmer.

Ak máte problém s opuchom pod očnými viečkami, budete potrebovať kávové filtre. Zoberiete si staré kávové filtre a jemne si ich navlhčite. Priložte si ich a použite ich ako obklady.

Keď ideme polievať rastlinu, niekedy to s vodou môžeme prehnať a rastlina dostane viac vody ako potrebuje. Čo s nadbytočnou vodou? Na dno črepníka priložíte kávový filter a zbytočnú vodu jednoducho vsiakne do seba.


Potrebujete poriadne rozmazať maslo alebo olej na celú panvicu? Naneste maslo alebo olej na vrstvu kávového filtra a rovnomerne rozotrite. Vaše ruky budú čisté a panvica poriadne rozotretá.

Kávový filter je perfektná utierka na prach. Jemne nimi očistite plochu vašej obrazovky alebo prenosného počítača.

Chcete si dopriať dva druhy občerstvenia v jednej miske? Nebudete potrebovať viac misiek ako jednu a dokonca ich môžete oddeliť filtrom na kávu, tak ako vidíte na obrázku.

Rýchlo si potrebujete zohriať jedlo v mikrovlnke ale nechcete aby ste ho mali všade naokolo? Nebudete potrebovať prikrývku do mikrovlnnej rúry, postačí kávový filter.

Chcete si urobiť muffiny ale nemáte košíčky? Stačí keď si zoberiete zvyšné kávové filtre a použijete ich. Budú dokonalo pasovať ako náhrada za košíčky.

Niekedy máme chuť na čaj vlastný z byliniek aké chceme ale sáčkový čaj nám to neumožňuje. Keď robíme čaj do veľkého džbánu, musíme používať viac sáčkov ako zvyčajne. Niekedy nato nemáme chuť, tak čo s tým? Kúpite si čaj alebo bylinky a nasypete si ich do kávového filtra. Stačí niekoľko pohybov a šikovnosti a máme vlastné čajové vrecúško. Teraz to bude super!

Nemáte vrchnák?

Po tom ako nalejete trochu oleja, omáčky alebo octa do jedla sa môže stať, že niekoľko kvapiek stačie po fľaške a skončí na obruse. Žiadny problém, čajové vrecúško s gumičkou, ktorú okolo neho obtočíte pri uzávere fľaše a máte to !

Topánky, športová taška alebo chladnička. Miesta kde sa sem-tam vyskytnú nepríjemné vône. Čo s tým? Pridajte niekoľko lyžičiek sódy bikarbóny do kávového filtra. Obtočíte ho gumičkou. Máte vlastný pohlcovač zápachu.

Ak čistíte kukuricu a potrebujete vyčistiť všetky vlákna, pomôžte si! Zoberiete si kávové vrecúško a drhnite ním kukuricu v smere od rastu kukuricových vlákien. Pôjde to ľahšie a rýchlejšie.