To je on, jeden jediný zdroj desiatky ochorení… Príčina ma ohromila

Ochorenie pohybového aparátu je smutným spoločníkom všetkých nás. Zakrivenie chrbtice, bolesti kĺbov, výrastok na nohe… Koľko nepríjemnosti prinášajú tieto problémy. Odkiaľ sa berú? Dôvod je oveľa hlbší, než by si mnohí mohli myslieť.

Redakcia „radynadzlato.sk“ sa s vami podelí o neobyčajný pohľad na tieto bežné choroby a ich príčiny, a dôrazne vám odporúča, aby ste nezanedbávali tieto dôležité informácie.

Prečo nás bolia kĺby

Skolióza nie je len problém chrbtice. Dôvodom sú otázky založenia pohybového aparátu, vrátane panvovej kosti. Veď základ musí byť silný a stabilný. Ak má vaše dieťa ploché nohy, znamená to, že jeho panva je posunutá. To je trauma, to je patológia. V prípade, že dieťa stojí na špičkách, bez konca šľape na obuv, hovorí sa tomu, že krivá na pätu, treba sa hneď zamerať na panvu. Gymnastika a masážna terapia sú najlepším lekárom.

prečo vaše kĺby bolia

A ako liečia detí so skoliózou? Nijako. Dajú mu korzet na pol roka, vyrovnajú chrbticu a potom ho odstránia. A čo panva? Predčasné odstránenie problému nesie so sebou veľa tragických následkov. U dievčiny so skoliózou sa narodí dieťa s poruchou mozgovej cirkulácie. A medzistavcové platničky sa opotrebúvajú a upraviť ich je veľmi ťažké.

Všetky zápalové ochorenia kĺbov je ochorenie lymfatického systému. Najčastejšie zápalková artritída je dôsledkom chlamýdií, čo má vplyv na urogenitálny systém i sústavu tkaniva. Črevné infekcie majú taktiež veľký vplyv na výskyt artritídy. Trpiac bolesťami v kĺboch, spomeňte si, či ste do toho nepreniesli črevné ochorenie.

Prečo bolieť kĺby celého tela

Mimochodom, určiť kvalitu kĺbovej tekutiny môžete zistiť podľa nechtov.  V prípade, že sa nechty lámu, to je priamym indikátorom narušenia minerálneho metabolizmu a oddelenia frakcii kĺbovej tekutiny. Dôvodom môžu byť napríklad chlamýdie. Obnoviť minerálnu rovnováhu pomôžu preparáty jódu, zinku, vápnika, fosforu a síry. Korálový vápnik je nevyhnutným prostriedkom pre zdravé a pevné nechty.

Biele bodky na nechtoch poukazujú na poruchu metabolizmu bielkovín, to znamená, že proteínové molekuly sú nestráviteľné a nachádzajú sa v kĺbovej tekutine.

príčina bolesti v kĺboch

Dedičnosť hrá dôležitú úlohu v rozvoji ochorenia pohybového aparátu. Prítomnosť určitého antigénu v krvi HLA.B27, ktorý sa dedí, zvyšuje riziko infekčného pôvodu artritídy takmer o 40 krát.

Ľudská lebka obsahuje 23 kostí (s výnimkou sluchových kostičiek a zubov). Všetky problémy spojené s bolesťami hlavy, šumenie v ušiach, poruchy zraku a krvácanie z nosa – to je všetko zapríčinené ochorením lebečných kostí a krčnej chrbtice.

Nadváha vedie k dysfunkcii pohybového aparátu, a nesie so sebou veľa nepríjemných následkov. Každých ďalších 500 g na vyše vedie k opotrebovaniu kĺbov a prispievajú k rozvoju degeneratívnych zmien v nich.

  skolióza chrbtice dôvodu

Zoberme si za príklad krajiny Východu. Číňania sú, na príklad, na udivenie priami. Oni najmenej trpia skoliózou a degeneratívnymi zmenami v kĺboch. Prečo je to tak? Správna gymnastika pre chrbticu, správne potraviny (čerstvé produkty, zeler, klíčky a sója sa podávajú priamo v reštaurácii) a pozitívny prístup robia svoju prácu.

V tom je ten správny význam. Veď zdravotný problém pohybového ústrojenstva možno oddialiť, keď budete poznať všetky faktory a ich príčiny.   

príčinou skoliózy a Flatfoot

zdroj:takprosto.cc