Pijete kávu? Pozrite sa, čo sa stane, ak do žĺtkov nalejete kávu. Dôvod vás ohromí

Dobrou správou je, že aj doma si môžte pripraviť svoju obľúbenú kávu zo Starbucksu pridaním iba zopár ingrediencií.  Rozhodne to bude lacnejšia a zdravšia alternatíva. Kaisermelange je rakúska káva, ktorá sa pripravuje s medom a vaječným žĺtkom. Američania ju jednoducho milujú.

Ako pripraviť KAISERMELANGE

Ingrediencie:

  • Vajíčka
  • Med (2 polievkové lyžice)
  • Káva

Vaječné žĺtka oddeľte od bielkov a  vložte do oddelených nádob. Do žĺtkov pridajte 2 lyžičky medu. Pomaly vmiešajte aj kávu a  premiešajte. Toto je lahšia a chutnejšia verzia Double Grande Upside-Down Brownie Macchiato. Vajíčka sú zdrojom vitamínov A, D, E, K, B6 a B12. Tiež obsahujú dostatok vápnika. Žĺtka sú bohaté na bielkoviny a telu dodávajú dostatok energie.

Máte radi žĺtka?

Sú rôzne recepty ,  niektoré obsahujú celé vajíčka, iné iba žĺtka, ktoré sú prírodnými emulgátormi a pomáhajú suroviny ľahšie prepojiť.

Ak  však žĺtka skombinujete s kávou,  dodajú vášmu telu potrebné bielkoviny a uvoľnia z ostatných surovín potrebné blahodárne účinky.

Na osladenie kávy:

Med- použite ho ako prírodné sladidlo. Dodá jej  skvelú chuť a vám energiu.

Javorový sirup- je dokonca chutnejší ako med a v káve ešte lahodnejší.

Pre chuť kávy:

Kurkuma- toto korenie má protizápalové a protirakovinové účinky. Jej účinná látka je rozpustná v tukoch a spolu so žĺtkami chutí neuveriteľne dobre.

Škorica- okrem úžasnej chute  napríklad premieňa cukor na energiu.

Vanilka- chutí lahodne so škoricou a má pre telo blahodárne účinky.

Maslo – vám dodá energiu a spolu so žĺtkom bude vaše telo fungovať ako hodinky.

Kokosový olej -má nespočetné množstvo zdraviu prospešných vlastností. Obsahuje tuky, ktoré sa ľahko vstrebávajú a zmenia na energiu.