Prečítajte si tento článok a už malé sáčky z topánok nikdy nezahodíte!

Gélové vrecúška so silica gélom nájdeme v krabici od topánok a zvyčajne ich odhodíme, lebo si myslíme, že sú nám zbytočné a toxické. Pravda je však iná, nie sú toxické. Obsahujú oxid kremičitý a ten má schopnosť absorbovať a zadržiavať vlhkosť. Ako ich môžeme využívať inak?

1. Dajte ich medzi uteráky
Preventívne vložte niekoľko vrecúšok medzi uteráky v skrinke a zabránite vlhnutiu a zápachu.

2. Predĺži životnosť žiletky
Často si možno nechávate žiletky na mieste okolo vane, kde je mokro. Zoberte si všetky žiletky a vložte ich do plastovej nádoby s niekoľkými gélovými sáčkami oxidu kremičitého.

3. Zadrží vlhkosť z mokrého mobilu
Je oveľa efektívnejšie ho vložiť do pohára s oxidom kremičitým ako do nádoby s ryžou.

4. Dajte ich do vašej športovej tašky
Prebytočnú vlhkosť vaších topánok je ochránená. Baktériam sa ľahšie darí prežiť vo vlhkom prostredí, takže iba pekne vložte tieto sáčky do tašky a zbavíte sa ich. Odstrániť by mali aj zápach.

5.Vložte ich medzi staré fotografie.

 Staré fotky sa časom znehodnotia a na kvalite to poznať. Dajte si zopár vrecúšok do krabice so starými fotkami, ochránite ich pred vlhkosťou, ktorá ich môže zničiť.

6.Žiadne zahmlené okná v aute

Zahmlené okná v aute sú príčina vlhkého obdobia. To platí pre všetkých vodičov a môžeme povedať, že vrecúška so silica gélom sú vaša záchrana. Nečakajte na klimatizáciu pridajte tieto vrecúška pod čelné sklo a vaše okná sa nebudú zahmlievať. Navyše ušetríte čas.

7. Vložte medzi MAKE UP

Každá žena, by mala mať jeden alebo dva  sáčky v  taštičke od make- upu na zabránenie tvorenia hrudiek v púdroch.


[instagram-feed followtext="PRIDAJTE SA NA NÁŠ INSTAGRAM"]