Poznáte týchto tichých zabijakov v domácnostiach? Máte ich doma aj vy.

To čo práve prečítate Vás znechutí. Alebo až tak Vás to nedostane avšak uvedomíte si koľko škodlivých vplyvov sa v našom okolí nachádza a my to netušíme. Vanilka, čokoláda, jablko a škorica vo vonných sviečok a osviežovačov Vás pomaly zabíjajú. Nové štúdia potvrdili, že sú nebezpečné!

Výsledky výskumov ukázali, že niektoré produkty ako sviečky a všetky typy osviežovačov vzduchu sú nebezpečné pretože môžu viesť ku vzniku nádoru, pľúcnym problémom a spôsobiť astmu. Ich chemické zloženie môže zmeniť štruktúru vašej DNA. Vôňa sviečok môže spôsobiť karcinogénne mutácie DNA. Tieto vône sú toxické. Ďalšie tabakové výrobky škodia tiež. M

Je toho naozaj veľa! Výskum dokázal, že osviežovače obsahujú vysoké množstvo formaldehydu, ktorý spôsobuje rakovinu hrdla a nosa. Výskum bol vykonaný medzinárodným časopisom verejného zdravia v roku 2013 a ukázal, že na ich vplyv doplatili aj ich narodené deti, ktoré trpeli pľúcnymi infekciami. Ale výrobca SC Johnson , osviežovačov vzduchu „Glade“ tvrdí, že ich výrobky sú absolútne neškodné. Kto si môže byť istý ? Spoliehate sa na tento druh vyhlásenia? Veď aj cigarety nám škodia a aj tak ich predávajú.

Čo vy nato?

scented-candles
Prečítajte si aj

No Comments Yet

Comments are closed