Modelka odmietla chemoterapiu: Rakovinu porazila ananásom a jogou

  • Candice-Marie Fox (31)  pred tromi rokmi zistila, že má rakovinu štítnej žľazy.
  • Modelka z Houghton Regis, Hertfordshire prešla na zdravý životný štýl.
  • Opustila manžela, začala cvičiť jógu a piť ovocné šťavy. 

Žena, ktorej dávali iba 5 rokov života tvrdí, že porazila agresívnu rakovinu konzumáciou ananásov.

Candice Fox (31) zistili rakovinu štítnej žľazy a okamžite podstúpila operáciu, pri ktorej jej vybrali viac ako 20 rakovinových ložísk. Keď sa však choroba rozšírila a doktori jej dávali minimum rokov života, Candice výslovne odmietla život predlžujúcu chemoterapiu, ktorá jej zabila priateľov.

Svoj život kompletne zmenila, aby sa tejto nepríjemnej choroby zbavila. Začala jesť 3 ananásy denne, rovnako ako desiatky grepov, citrónov, jabĺk, kiwi a banánov.  Toto ovocie obsahuje protirakovinovú bielkovinu nazývanú bromelain, o ktorom niektorí vedci tvrdia, že sa jeho trvalým prijímaním môžete zbaviť nádorov. Bývalá modelka sa začala vyhýbať všetkým toxínom, vrátane alkoholu, mäsa a dokonca aj jej manželovi a do 6 mesiacov tvrdila, že 4. stupeň rakoviny je takmer preč. Aj lekári potvrdili, že v tele žiadne nádory nemá a v súčasnosti vedie internetovú stránku na ktorej motivuje iných, aby svoje zdravie vzali do vlastných rúk.

„Zmenila som celkový pohľad na život.“

„V živočíšnych produktoch je bielkovina, ktorá rakovinu podporuje a ak by som jedla veľké množstvo týchto potravín, moje telo by sa nemohlo liečiť, pretože všetku energiu  by využilo na trávenie. Preto som jedla ovocie, ktoré ma rakoviny zbavilo už za 6 mesiacov. Už nemám žiadne nádory. Dnes som za rakovinu vďačná. Obrátila ma o 180 stupňov.“

Candice si v roku 2011 našla na ľavej kľúčnej kosti hrčku. Ultrazvuk ukázal, že má v tele okolo 20 ložísk. Doktori tvrdili, že ak ich nevyberú, príde o hlas a pravdepodobne do roka zomrie. Preto podstúpila 4,5 h operáciu.

Následne podstúpila aj chemoterapiu a po dvoch mesiacoch jej lekári vykonali kontrolu. Bola zdesená, keď zistila, že rakovina sa rozšírila na pečeň a zadnú stranu krku. Zárodky našli aj v pľúcach. Znamenalo to max. 5 rokov života.  Postup bol nasledovný: chemoterapia. Candice odmietla, nakoľko takouto liečbou už prišla o najlepšiu priateľku Jamie Brownsmead (31) a sesternicu Frankie Gerathy (13). V dôsledku chemoterapie ich telo oslablo a svoj život iba umelo predlžovali. „Bola som vtedy bezradná a pýtala sa seba, čo by som asi tak robila v danej situácii.“

Candice pokračovala: “ Doktori mi radili sa do nemocnice vrátiť, avšak ja som sa rozhodla zbaviť sa tej pliagy a ukázať všetkým, že to zvládnem aj sama. Jedla som veľa ovocia – niekedy aj celý týždeň bez prestávky. Našla som si to na internete a prešla na zeleninovo-ovocnú diétu. Pchala som sa ovocím ako ananás bohatý na bromelain, prestala jesť ťažké jedlá a šetrila si energiu na liečbu. Vyhodila som chemické kozmetické prípravky, prestala fajčiť, začala cvičiť jógu a rozišla sa s manželom. Zapojila som sa do tanečnej skupiny s pozitívnym myslením, objavila čaro meditácie. Stres, chemikálie a živočíšne produkty živia rakovinu a tak som sa im úplne vyhýbala.“

Candice dnes vedie život podľa svojich predstáv, nevstáva smutná a po prebudení si vyberá, čo a ako bude robiť. Jej nádorové markery sú už 2 roky na normálnej hladine a tak s určitosťou možno povedať, že rakovinu má pod kontrolou. Podporuje ju viera, sebaláska a jasný cieľ. Odborník tvrdí, že pacienti ako Candice, ktorí sa liečia klasickou cestou neprežijú, príp. majú veľmi nízku kvalitu života. Diéta hrá dôležitú úlohu, rovnako ako pravidelné cvičenie, pozitívny prístup a dokonca aj duchovno. Veda nám neposkytuje všetky odpovede a veľa z nich zostáva otvorená, mimo naše chápanie.

Onkologický profesor Karol Sikora odpovedal, či je možné, aby ovocie liečilo: „Pravdu nepoznáme. Je však možné, že rakovina, s ktorou Candice bojuje je iba v pokojnej fáze.“ Možno je naozaj pravda, že ananás dokáže poraziť rakovinu, veď aj v onkologických liekoch sú použité rôzne rastlinné extrakty. Dôkaz, že ananás rakovinu vylieči však nemáme. Zdravý život a vyvážená diéta môže pomôcť a zlepšiť fyzický stav pacientov, avšak je nutné sa stále poradiť so svojim lekárom.

Zdroj: dailymail.co.uk
Prečítajte si aj

No Comments Yet

Comments are closed